Pogledaj jedan post
Old 05.11.2010., 16:29   #2527
Quote:
papilova kaže: Pogledaj post
Cure, molim pomoć!

Više ni sama ne znam koji tip kože imam. Površinski dosta suha, zateže me cijelo lice a istovremeno imam i dosta mitesera te proširene pore. Akne nikada nisam imala ali imam dosta potkožnih prištića. Na sve što stavim na lice, koža mi reagira novim potkožnim. Koristila sam dosta krema, od niveinih do avene. Avene mi nije loš, samo nedovoljno hranjiv. Nakon njega lice me još uvijek zateže a strah me stavljati išta masnije radi novih prištića. Lice mi djeluje sivo i umorno a zadnjih dana mi je puna brada nekih čudnih malih prišteva. Bolje sam izgledala sa 18.
Ima li netko nekakav savjet, sličan problem....neku kremicu da je hranjiva a da lice ne reagira na nju?


Zahvaljujem!
probaj od La roche posay novu kremu hydraphase INTENSE legere, zbilja je lagana, ali se ne upije tako brzo kao avene, ili od uriage fluid thermale (sada ti je u apoteci na zrinjevcu 30%popusta na svu kozmetiku pa ti se tam isplati ak si iz zg),
trebaš čistiti lice s micelarnom otopinom nakon što skineš šminku gelom(mislim da bi ti mlijeko moglo biti premasno) jer poslije gela, a pogotovo mlijeka jako puno šminke još uvijek ostane i to nekom za osjetljivu kožu
razmisli malo jesi li unazad par mjeseci promijenila šminku ili nešto što ti radi prišteve(i skupi puderi znaju biti komedogeni)
i svakako počni raditi pilinge jednom tjedno da si malo stanjiš kožu i ako ništa olakšaš im izbijanje na kožu- probaj u obični jogurt staviti malo žganaca pa si s tim istrljaj ali jako lagano jer su žganci baš oštri, ni ne osjetiš odmah koliko

i ne bi ti bilo loše da piješ omega6 kiseline i možda b kompleks, ili da si najbolje baš uzmeš neki preparat za kožu ako si možeš priuštiti od solgara ili twin laba

i moraš puno vode piti
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Zadnje uređivanje Mg.Aloisis : 05.11.2010. at 16:37.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom