Tema: Amenoreja
Pogledaj jedan post
Old 15.03.2010., 00:17   #12
Quote:
petrich_ kaže: Pogledaj post
...U narednih godinu dana moram dobiti tih 5 kg, a meni se gadi i sama pomisao na to.
Ja znam da tebi to nije lako trenutno, ali ti moraš shvatiti da je to neophodno za tvoje zdravlje, ovo je jako ozbiljan problem. Možda ti ne slutiš da jest.

Ne želiš pilule, muka ti se udebljati, pa si se odlučila samo za čaj, opciju koja je vrlo upitna s obzirom na stanje i koja je samo blaga pomoć uz stručnu pomoć. To ti neće ništa vrijediti ako nastaviš po starom.

Tvoje stanje je sada kakvo je - i htjela ti ili ne, za svoje dobro sada moraš slušati stručnjake. Misli malo na svoje zdravlje i život. Poslije ćeš žaliti zbog toga gadno. Plašiš se pilula, a ne plašiš se za vlastiti život i za reproduktivni sustav koji će ti u budućnosti trebati.

Sa mnom je u razredu u srednjoj školi bila cura koja je bolovala od anoreksije. Cura se dovela do te granice, da su joj doktori doslovce kazali: "Ako izgubiš još 1kg, izgubila si život." Tek se u tom trenutku "probudila" i jedva smogla snage uz pomoć svih nas boriti se protiv ovoga zla. Uvijek je netko od nas bio s njom i pazio da jede. Nije jela junk-food, jela je normalnu hranu. Navijali smo satove po noći u 3 ujutro da ide jest. Nije mogla puno jesti odjednom, nego više malih obroka, ali češće. Malo po malo vratila se u život, ali je to bio težak put. Provela je dane i dane po bolnicama. Suze su mi išle na oči kad bih je vidjela da oblači po 4 komada majci na sebe samo da izgleda normalno. To je trajalo 2 godine. Posljedice su bile svakakve, zaredale su se u međuvremenu bolesti i infekcije jer joj je imunitet užasno oslabio, a odrazilo se i na njen reproduktivni sustav, dalje ti neću pričati.

Nije mi cilj te prestrašiti, niti malo, cilj mi je da ti ukažem koliko imaš ozbiljan problem i da se ne možeš oslanjati tek tako na ovaj forum i hvatati se na sve osim pilula i debljanja. Ti se MORAŠ udebljati, izaberi ZDRAVLJE i ŽIVOT.

Želim ti puno sreće i zdravlja
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom