Pogledaj jedan post
Old 04.07.2013., 14:48   #3
Drago mi je da je otvorena posebna tema
Ja slijedim OMS pristup i uglavnom ću pisati o tome. Nadopunila bih femmelatin - OMS pristup nije samo zaoštrena verzija Swankove dijete, već je proširen i obogaćen, te se ovdje na temelju rezultata znanstvenih istraživanja jako vodi računa o razini vitamina D (razina bi trebala biti oko 150nmol/l), potiče se vježbanje i meditacija.

Također, treba napomenuti da OMS program ne isključuje primjenu lijekova. Temelji se na pristupu da ćemo učiniti maksimalno - sve što treba za zdravlje, s ciljem da zaustavimo i smanjimo napredovanje ove teške i zastrašujuće bolesti.

Rezultati postoje i vrlo su impresivni. Dr. Swank je govorio da njegova dijeta djeluje na oko 95% ljudi. Postoje svjedočanstva njegovih pacijenata koji su još uvijek živi i funkcioniraju odlično nakon godina života s MS-om.

Na žalost, kako kod nas, tako i u ostatku svijeta, njegov pristup nije dovoljno prepoznat i prihvaćen. Razlog? Njegovo istraživanje koje je započeto krajem 40-tih godina, ne odgovara strogim standardima koji se očekuju od znanstvenih istraživanja u današnje vrijeme - ispitanici nisu slučajnim odabirom stavljani u eksperimentalnu i kontrolnu grupu, već su uspoređivane grupe "good dieters", odnosno ljudi koji su slijedili njegove upute o prehrani, i "bad dieters", odnosno ljudi koji ih se nisu pridržavali kako treba, ljudi su se raspoređivali u grupe sami, svojom odlukom da slijede ili ne slijede preporuke.
Rezultat toga je da se o tom pristupu neurologe ne uči na fakultetima, te oni to smatraju nekakvim nedokazanim pristupom.

No, mnogi od nas ne misle tako. Pogotovo kada su rezultati tu i vrlo su impresivni.
Najnovija knjiga u kojoj su skupljene priče ljudi koji su godinama primjenjivali OMS pristup je Recovering from Multiple Sclerosis
Knjiga je divna i vrlo inspirativna, imat ću još komentara na nju.

Očekujem da ćemo na ovoj temi razgovarati o svemu, a ne samo o receptima.
Što se tiče recepata, baš sam danas vidjela jako zanimljiv, provjerit ću pa stavim sutra
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom