Pogledaj jedan post
Old 30.07.2013., 12:45   #55
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Znači, imam hrpu bobica u ocvalom cvijetu. Gledam po netu, ali nigdje nisam našla da piše što i kako konkretno napraviti. Sjemenke su u jednom komadu, jednu sam otrgnula i unutra ima još malih bobica, zelene su. Sad je 7.mj, kako da ih očuvam do proljeća kad bi ih trebalo saditi? I kako i gdje da ih posadim? Da ih razdvojim ili da cijeli taj komad stavim u zemlju?
Inače, imam više gomolja, ali samo jedan mi cvjeta svake godine, ostali puste 2-3 lista i to je to, ne napreduju uopće. Kako da ih potaknem malo?
Kako sjeme stari, postaje sve teže i naginje se prema tlu. Također čitava nakupina postaje sve mekša. Nakon što ti sjemenke požute i nagnu se do tla (do toga može proći i par mjeseci), uberi ih i sačuvaj na nekom suhom mjestu.

Možeš ih čuvati kao nakupinu, ali ja bih ipak preporučio da izvadiš sjemenje. Sa jednog cvijeta dobiješ jako puno sjemena. Siješ svako sjeme pojedinačno, nikako nemoj staviti cijeli komad u zemlju.

Sadi ih se na dubinu od jednog centimetra u razmaku od dva cemtimetra. Osiguraj da sjeme nakon što je posijano bude na toplom, svijetlom i vlažnom mjestu, ali nikako premokrom.

Neke kale izniknu nakon tjedan dana, a nekima treba i mjesec.

Što se tiče cvjetanja, možeš ih ponekad pognojiti sa gnojivom za cvatnju, trebalo bi pomoći.

Nadam se da sam ti pomogao
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom