Pogledaj jedan post
Old 01.01.2014., 20:41   #14
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo da te utješim-ništa strašno. (samo pazi- nije isto stafilokok aureus i bolnički stafilokok tj. MRSA, ovog zadnjeg se poprilično teško rješiti)


moja mala je prije par godina imala poviše gornje usnice nekakvu crvenu ranicu. to je trajalo mjesecima i u tom periodu obišli smo popriličan broj dermatologa, koji su davali svakakve bezvezne izjave, tipa to je dermatitis, pa zbog nekih tikova, pa stavite papar na dudu da se ne oblizuje, pa puste kreme i bacanje novca, dok nismo napokon našli jednu odličnu dermatologicu koja nam je dala da napravimo bris grla, nosa, bris te rane na ustima i pokazalo se da je stafilokok aureus i u nosu i na ustima. napravila nam je nekakvu kremu i to sa čim smo se mučili mjesecima (ta ranica poviše usta) otišla u 2-3 dana i više se nikad nije vratila. znači za tu ranicu u kosi moraš od dermatologa dobit kremu sa čim ćeš to mazati, a šta se tiče ovog stafilokoka u nosu tu su ti mišljenja različita, netko će ti odmah dati antibiotik a netko će reči da ne treba ako dijete nema nekakvih posebnih simptoma, jer on je inače dio nosne flore ja sam od dva pedijatra dobila dva različita mišljenja šta se tiče antibiotika i stafilokoka u nosu bez simptoma.

tu je najbolje naravno da se konzultiraš sa svojim pedijatrom. a ako se odlučiš na antibiotike onda naravno napravite svi u obitelji briseve nosa i grla.
Hvala ti puno na odgovoru . Svakako ću se konzultirati s pedijatricom što se tiče antibiotika. On nema simptome, ali me ipak brine što je stafilokok a. u više od polovice uzorka što znači da se množi. Otići ćemo i dermatologu pa ćemo vidjeti da li će nam dati neku kremicu. Javim što je bilo.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom