Pogledaj jedan post
Old 19.12.2007., 04:00   #6
Ima dućan u Maksimirskoj u kojem se prodaju "poljoprivredne stvari" - zemlja, sjemenje, strojevi...sve za pravljenje vina, pa i boce i čepovi. Boce su one jednostavne, kao za buteljirana vina (bijele, tamno zelene, a bilo je i plavih), ali nađe se i malo posebnijih (onih "trokutastih", kockastih, u obliku srca, a i nekih koje su meni osobno prekičaste - ne znam, npr. u obliku violine ili tog tipa...). Ponuda se mijenja, nema uvijek svega, ali ovih jednostavnih, užih, s dužim grlom, mislim da uvijek ima.
Ne znam broj u Maksimirskoj, ali kad siđeš na tram. stanici na Mašićevoj ul. (1. stanica nakon Kvatrića, idući iz centra Zg), ideš tom istom (desnom) stranom jedno 100m (prema Maksimiru) do tog dućana. Na tom potezu ima još 1-2 dućana sa "poljoprivredom", ali mislim da nemaju boce, pa ti nađi pravi. Ne znam, nažalost, kako se zove firma...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom