Pogledaj jedan post
Old 10.09.2014., 21:37   #62
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
po meni, i nema toliko bubanja nepotrebnih činjenica. no ima učenika koje ne zanimaju detalji. zato ne bi bilo loše da postoje kurikulum a i b, odvojeni razredi i rani pojačani predmeti za učenike koji će kasnije u strukovne škole. takvi bi učili manje, ali temeljito naučili ono što spada u opću kulturu i imali vremena za npr. četiri sata tehničkog i četiri sata tjelesnog (nek se djeca ispušu). bolje je i korisnije jednog dana biti dobar stolar nego loš pravnik.
Na tu ideju roditelji bi digli jos vecu halabuku jer bi optuzili sustav za diskriminaciju djece.
Zamisli da danas neka uciteljica u 4. razredu roditelju predlozi da dijete usmjeri u vodoinstalaterske vode.
Pa dijete se jos formira, mijenja, mijenjaju mu se interesi, radne navike....
Skandal samo takav.

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
bubanje napamet... ovisi tko što smatra istim. konjugacije u njemačkom se mogu učiti na primjerima. životnim. ili iz pjesama, običnih smiješnih stihova. tako se lakše pamti. tablica množenja se ne uči napamet. sa svojom kćeri sam je brzinski odradila obrnutim redom, preko rastavljanaj na faktore. to je razumijevanje odnosa među brojevima.
Samo manji dio djece moze konjugacije/deklinacije nauciti iz zivotnih primjera, deduktivno, recimo gledanjem tv-a i slusanjem pjesama. Pritom ne mislim na engleski u kojem prakticki ne postoji ni deklinacija ni konjugacija.
Vecem dijelu treba najprije pojasnjeno pravilo i tablica s primjerima kroz sva lica/sve padeze pa tek kad to usvoje, mogu ista pravila primijeniti na ostale slicne glagole/imenice istog roda itd.

A za tablicu mnozenja...
Svaka cast tebi, ali zaista mislim da je prosjecnom osmogodisnjaku lakse memorirati samu tablicu nego krenuti rastavljati na faktore.
Nemojmo pretjerivati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom