Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 14:35   #56
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Ima li još netko ovaj problem?

Dolazin iz familije visokoobrazovanih. Roditelji uspješni u poslu, velika kuća, nikad nam ništa nije zafalilo. Nismo bogati u smislu da živimo luksuzno, ali smo oduvijek bili dobro zbrinuti, rekla bi neki viši srednji sloj. Krize u smislu novaca nije nikada bilo, za kredite neznamo.

Moje drustvo su nasuprot tome oduvik ljudi slabijih primanja i soc. statusa. Tako se jednostavno poslozilo, to su ljudi iz djetinjstva i skole. Dok san se skolovala nije se osjetila ta razlika, skupa smo izlazili i sve. Iako san uvik imala stotku vise u novcaniku, nisan se nikad htjela isticat i to sam uvijek skrivala i prilagođavala se njihovoj situaciji. I sve je super funkcioniralo dok nisam pocela radit i dobro zarađivat (inače sam IT struke). Jedno vrijeme sam provela i u inozemstvu gdje sam jos bolje zarađivala i društvo je to počelo primjećivati. Koliko se god trudila nisam više uspjela sakrit svoje imovinsko stanje i sad svi znaju da sam dobrostojeća. Par puta se potegla tema novca i moje plaće, okrenula sam koju rundu i počeli su me sve više izbjegavat jer misle da ja cascenjem zelim pokazat da imam vise novaca i preseravam se, a zaista nije tako nego sam samo htjela pomoci jer znam da su oni u financijski puno tezoj situaciji od mene. Rezultiralo je time da sam kroz ca. 2 godine ostala bez svih prijatelja.

Kako dalje? Izbjegavaju moje pozive na druzenja, iskljucili me svi iz zivota. Trazim novo drustvo, idem na razne tecajeve, ali nije nimalo lako. Usamljena sam i tuzna... Subota navecer je, a ja sjedim doma jer me nitko vise nigdje ne zove niti se zeli druzit samnom...
Teško da si baš samo zbog novaca ostala bez prijatelja. Imala sam situaciju ali ja sam bila u ekipi ovih manje financijski situiranih. Dakle, osoba je isto kao i ti pokušavala ne naglasiti imetak, plaću i dobrostojljivost ali od siline pokušavanja i izbjegavanja ispalo je upravo kontraproduktivno. Dobro, mi nismo osobu izbacili iz društva ali s vremenom smo malo zahladili, nije nam ugodno da netko konstantno zove na kave, cuge,večere i ina događanja koja zahtjevaju pare ako ti ne možeš nikako uzvratiti takve pozive, osjećaš se jadno.

Možda je kod tebe više slučaj da to i nisu bili neki prijatelji, ne odbacuješ pravog prijatelja samo tako, barem ja tako mislim.
__________________
Covjeku da bi bio sretan trebaju tri stvari; nekog da voli, nesto da radi i necemu da se nada. M.S.
kikica00 is offline  
Odgovori s citatom