Pogledaj jedan post
Old 23.10.2017., 14:27   #5240
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kad će ljudi shvatiti da dvije različite generacije ne mogu živjeti zajedno?
Snaha i svekrva u istoj kuhinji
Pa taman da su najbolje osobe na svijetu to nikako ne može funcionirati.
Ali jbg nekima stvarno treba nacrtati da skuže neke stvari.
Zašto uopće dolazite u situaciju da živite zajedno?
Zašto se uopće ženite ako si ne možete priuštiti svoj stambeni prostor, makar i podstanarski?
Mislite da će vam financijski biti lakše ako ste zajedno, a tek onda skužite da su starci gazde u kući i ne daju se nikome zajebavati. Uostalom, stavite se u njihovu kožu. Jel bi se vi dali zajebavati u svojoj kući snahi ili zetu?
nisam svojom voljom pri njoj, mm ima neke razloge (koje neću tu pisat) zakaj oće bit doma još neko vrijeme, da je po mom bili bi na stanu još prije braka, ionak sveki plaćamo stan pa nam dođe na isto, a iselit bumo morali u jako bliskoj budućnosti jer tu živjet nemremo

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jednom sam kratko cimerala s prijateljicom i skoro smo se pobile, a s drugom bar jednom u dva mjeseca jedna od nas primijeti da bi se poklale da nekom nesrećom živimo zajedno. To su žene s kojima se volim desetak godina ili duže.

Idiotski je očekivati da netko bude sretan i zahvalan što je sin nekome ujebao dijete i doveo tu osobu doma, i što ona sad remeti uobičajeno funkcioniranje kućanstva.

Na tuđem si, ako možeš otići na svoje odi, ako ne možeš prilagodi se i ti budi zahvalna što te primilo. Ljude obično inkomodira kad im se useli nepoznata osoba.
znam, zato mi se i nije dalo dolazit k njegovima i odugovlačila sam s preseljenjem kolko sam god mogla

Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
znaš, ja sam već poprilično oguglala, a drugo, žena je počela sve manje komentirati jer sam joj jednom prilikom sve sasula u facu pred dragim i pred svekrom
možda bude i tvoja s vremenom tak, ali na nama je da se nosimo s time najbolje kaj možemo, nekad bu dobro, nekad bu loše, nikad ne bude disanja punim plućima kao što bi bilo da si svoj na svome, toga smo ionako svjesne, kaj ne? ali da bi sebe zaštitio, čovjek naprosto mora pronaći neki svoj način nošenja sa situacijama koji mu je lakši

a ko zna, možda bu se tvoja sveki raspekmezila kad bebač dođe, no najbolje ti je ne imati velika očekivanja, pokušajte se vas dvoje, što je moguće više, fokusirati na vaš brak i uskoro prinovu, pa kad sveki ispadne iz kojeg već plana, stvari budu bolje i lakše

naravno, ako se ikako možete maknuti, napravite to

jesi ti inače zaposlena? pitam jer kad čovjek radi je bitno drugačija situacija, em si manje doma, em si među ljudima
ma ja nju većinu vremena ne doživljavam kaj govori al nekad me baš iživcira dok hoda za menom i prigovara, isto sam direktno rekla da ja imam svoj način kuhanja, čišćenja i organizacije kućanstva općenito, al zabadava njoj to govorit, jer dok se veli onda je taj dan ok, drugi dan opet ona po svom i tak ukrug, nemam živaca za prepiranje s njom, jednostavno mi se neda raspravljati svako malo, a činjenica je da žena ima viška vremena i da njoj najviše fali društvo jer je u biti cijeli dan sama, tj. sad je s menom, prije neg sam ja došla se spominala i svadila s mačkom, zato sam bila predložila da ju odfuramo na festival, da se malo prošeće, vidi svijeta i bude koji dan na miru, ali ako svekar nejde s njom onda se neda nikam, a on je takav da voli u miru i tišini pogledat tv ili pročitat knjigu ili novine, njemu je tortura bilo kakav odlazak među ljude

nemam velika očekivanja od nje, raspekmezila se vjerojatno bu, ali ne vjerujem da bu zato bolja prema meni, za sad sam na komplikacijama, da radno mjesto nije rizično za bebu ostala bi raditi, ovak sam doma, a o preseljenju razmišljamo od početka jer s sveki nemremo biti, ne radi nje, nego najviše radi bebe i posla, živimo u selendri di je sve zapušteno, susjedi su nam starci na umoru, mladih nema, vrtić i škola su pred zatvaranjem (u susjednoj selendri su već par godina zatvoreni), nikakve firme nema u blizini di bi mogli raditi, samo dućan di se može kupit kruh i mlijeko, za ostalo treba vozit minimalno 15km, dvije krčme i to je to, a kuća di smo sad zahtjeva dosta ulaganja, a mi ne mislim u nju ulagati jer je neisplativo iz gore navedenih razloga
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline