Pogledaj jedan post
Old 21.05.2007., 20:56   #15
Podižem ovu temu, jer sam sama imala problema s dishidrozom prije dosta godina. Liječila sam je s nekim Locacortenom (više se ne sjećam točno kojim - ima ih više vrsta, znam da nakon nekog vremena taj Locacorten koji sam ja koristila, više nisu imali u našim apotekama), a praktički posve zaliječila s Tridermom. Zna li tko nešto više o toj kremi?

Nakon pozitivnog iskustva s njom odlučila sam da ću je uvijek imati u kući i prije su mi je u apoteci davali i bez recepta, a sad prije nekoliko mjeseci nisam ju mogla dobiti bez recepta.
U onoj mjeri (prekrivene cijele ruke, tj prsti i dlanovi, uz užasan svrbež, bol, sušenje i pucanje kože - moix je gore dobro opisala kako to izgleda) dishidroza mi se više nikad nije pojavila (već oko 7-8 godina). Tu i tamo, jako rijetko, jave mi se male promjenice (čini mi se da je okidač stres!!!), obično na nekom prstu, ali to bude veliko manje-više nekoliko milimetara. To bih namazala s Tridermom i prošlo bi za 2-3 dana, dalje se ne bi širilo.

Zanima me: zna li netko postoji li nešto slično Tridermu, što se može kupiti bez recepta?

Zna li netko nešto pobliže o Triderm kremi, čemu je sve ona namijenjena?

I, budući da u međuvremenu nikad nisam negdje nešto više pročitala o dishidrozi, zanima me zna li netko nešto više o tome?
Estee is offline  
Odgovori s citatom