Pogledaj jedan post
Old 10.09.2012., 10:25   #255
Quote:
Rupert kaže: Pogledaj post
@goran1985 - hvala na odgovorima! No imam još...

Gdje kupiti pakete, drvene gajbe ili mrežice?
Ovo pletenje, naravno da ću ja plesti, u dugu zimsku noć ali - koliko češnjaka ide u jednu pletenicu? I ti to uspiješ isplesti ukupno 100 kg u jednom danu ili...

Što preporučujete, gdje da kupim češnjak za sijanje?
I do kad ga moram metnuti u zemlju?

Čitam sve nešto, ali pišu različiti podaci - da mora ići 25 cm u zemlju, pa da se samo pikne u zemlju... što je točno i kako se to radi?
Korištene gajbe i pakete možeš kupiti na veletržnicama a vreće u poljoapotekama. Jesenski se sadi od početka listopada pa sve do prosinaca ali što ranije to bolje.

Pa da, ja ga pletem i moram reći da mi ide bolje nego bilo kakvoj babi . Koliko češnjaka ide? Nema pravila, ja ga pletem da je u njemu 1kg, za to mi treba 20tak glavica. Preprodavači bi bili najsretniji da je u njemu 700 grama, da ga kupuju na kile a prodaju na komade pa da mogu na njemu zaradit 200%. Ako ćeš ga prodavat na kile onda ti je najisplativije da u njemu i bude kilogram ako ide na komade onda ćeš htjeti da je što lakši...
Dovoljno ga je samo zabosti u zemlju na nekih 7-8cm dubine.

Neznam odakle si, otiđi na veletržnicu npr. u Zagreb Žitnjak i traži domaći češnjak. Sada je puno češnjaka iz Srbije kod nas, to nije neki problem jer je taj iste kvalitete kao i naš ali može bit da je iz hladnjače u koju ga stavljaju da ne gubi na težini, pa neznam kako će mu se klica ponašat onda. Ako nenađeš ništa javi se meni imam još viška.
goran1985 is offline  
Odgovori s citatom