Pogledaj jedan post
Old 19.11.2013., 20:36   #1078
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Wow
Ali daj da dodam jos par vinjeta tu: kontrarevolucionarni reakcionizam na revoluciju koje vise nema.
Revolucija je moguca samo u uvjetima jake i opresivne paradigme, odnosno tradicije. Tako da i taj kontrarevolucionarni radikalizam ima kvalitetu fantazma.
Hm... problem je taj da su neke liberalne ideje unutar društvene strukture već čvrste i stabilne, dakle, praktički konzervirane, neke u procesu nametanja, a neke su se tek počele silovitije nametati. Možda tu revolucija i nije baš prava riječ, to je naprosto politička borba da se (i) simbolički dokinu vrijednosti kojih gotovo da više nema, odnosno, da se one uščuvaju. Samo, u drugom slučaju, da, slažem se s tobom - to je čista fantazma - dovoljno je samo pogledati thompsonovsku ikonografiju. Mit o zlatnom dobu. Osim toga, kulture koje se nalaze u stanju opasnosti i borbe za očuvanje svojih vrijednosti uvijek postaju radikalne. Katkada do karikaturalnosti.


Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
I zapravo, sa usporedbima sa engleskim skinskima - to dolazi do fetisiziranje zenske pozicije.
Don't you think?
Fetish mi tu znaci 'most preko onog cega nema'.
Nema tradicije, u raspadu je u cijelom univerzumu i fetisiziranjem zenske pozicije premoscuje se ono cega nema: fantazija patrijarhalnog ustroja.
Fascinatno.
Misliš, pozicija "žena, majka, kraljica"?


Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
No, da li ti ona taj primjer primjenjujes i na musko zenske odnose? Pretpostavljam da bi ti rekao da zene ne dopustaju muskarcima da budu zene.
http://www.youtube.com/watch?v=XECcMj4-wDg

Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post

I, ako se ogradimo generalizacije - vidim point u svemu tome.
No, ja mislim da taj proces ide both way - niti muskarci ne dozvojavaju zenama da budu zene.Razlog je jednostavan - raspadajuca tradicija, zastarjeli socioloski modeli koji leze u krhotinama oko nas.
Na što misliš?

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Bilo je simbolično, nevezano za vjeru i znaš to.
Zašto nisi malo bolje objasni svoje viđenje tih podređeno-nadređenih odnosa.
Mene recimo zanima kako ti to vidiš u praksi, jer mi je neshvatljivo pa da si mogu malo približiti. Na nekim svakidašnjim konkretnim primjerima.
Odgovorit ću ti drugi put. Idem gledati utakmicu. Moram biti muško.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom