Pogledaj jedan post
Old 24.01.2011., 11:31   #8
Mareta, skuplje ili ne, ja mislim da treba postrozit pravila. Jer ja sam takav da bi mi bilo neugodno polozit nekakav ispitić u luckoj kapetaniji i onda se pravit Baja i divljat po marini kao da sam popio svu pamet svijeta. Ali to sam ja. Nazalost, vecina ljudi, pogotovo nas hebenih kontinentalaca polozi takav ispit i krene se kurcit s brodom, a bez dana praktičnog iskustva. Takvi ljudi su hazard na moru. U Velikoj Britaniji da bi polozio takav ispit moras upisati školu, proći predavanja i proći praktičnu obuku na brodu i u dnevnim uvjetima i u teškim uvjetima i u noćnim uvjetima. Pa kad vidis Britanca s brodom u Hrvatskoj, znas da je profesionalac, a kad vidis ove nase nemas pojma kako će reagirati i dal uopce zna sta radi i kako radi. Tako da neka bude strogo, ne samo zbog sigurnosti drugih na moru vec i zbog vlastite sigurnosti.

@ pazdrkan: Zasto ga ne bi sam vozio? Meni je san nesto u rangu 8,5m, recimo Rinker 260 EC, i sigurno bi ga sam vozio. Jedini je bed sto to cudo guta cca 50-60l goriva po satu u ekonomičnoj voznji. :-/ A kad mi je do seksa, bacim sidro i to je to. Haha... Lakše je takav brod vozit nego mali. Stabilniji je, sigurniji, imaš sve one điđe-miđe koje ti olakšavaju pristajanje, poput onog Axius sustava (http://mercurymercruiser.com/mercury...s-premier.aspx)
..::Zeno::.. is offline  
Odgovori s citatom