Pogledaj jedan post
Old 12.10.2010., 10:17   #17
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Ako proširuješ pukotine, onda je popuni, skini višak, mrežica 2 puta, uniflot, teranil,brušene ,impregnacija,farbanje.
Što se vlage tiče,ako izbije na GV izbiće i na svakoj drugoj žbuci.Imaš poseban materijal za saniranje ali njega nemaš svagde kupiti(pogledaj str. od samoborke).Moja je preporuka GV.
uopće se ne bih složio za gipsano-vapnenu žbuku za sanaciju,ako u zidu ima vlage to je najgora kombinacija;ima tu više pitanja i problema-kolko ima vlage u zidu,ima li problema s kapilarnim vučenjem vlage zbog nepostojanja ili loše izolacije temelja/zidova/poda,kakva je fasada izvana-može li zid disati izvana ili ne;ako ti je vlaga u zidu,budi siguran da će ti je gips izvući van u roku odmah kako će stezati i imat češ fleke na zidu-provjereno;sanirao sam jedan stari objekat i znaš gdje su mi se jedino pojavile mrlje na zidu kao posljedica vlage i salitre? pojavile su se tamo gdje su električari gipsali instalaciju-tu su bile grozne mrlje tako da sam sav tak gips morao odštemati, premazati sredstvom protiv salitre (samoborkin antisol) te onda krpao klasičnom žbukom
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom