Pogledaj jedan post
Old 15.03.2012., 11:21   #2
Quote:
Jurivaka kaže: Pogledaj post
1 I reče Gospod Mojsiju i Aronu govoreći im:

2 Kažite sinovima Izrailjevim i recite: Ovo su životinje koje ćete jesti između svih životinja na zemlji:
5 Moj. 14:4, Jezek. 4:4, Dan. 1:8, Dela 10:12, Rim. 14:2, 1 Kor. 8:8, Kol. 2:16


3 Šta god ima papke i papci su mu razdvojeni i preživa između životinja, to jedite.

4 Ali onih što samo preživaju ili što samo imaju papke razdvojene, ne jedite, kao što je kamila, jer preživa ali nema papke razdvojene; da vam je nečista;

5 I pitomi zec, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je.

6 I zec divlji, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je.
1 Tim. 4:4


7 I svinja, jer ima papke razdvojene ali ne preživa; nečista da vam je;
Isa. 65:4, Isa. 66:3, Isa. 66:17

Zašto se hrišćanska crkva ne pridržava ovih Božijih zakona?
ne znam ali to je iz starog zavjeta a u novome piše -25 Sve što se prodaje na tržnici, jedite ništa ne ispitujući poradi savjesti. 26 Ta Gospodnja je zemlja i sve na njoj! i 9Sutradan, dok su oni putovali i približavali se gradu, oko šeste ure uziđe Petar na krov moliti. 10Ogladnje i zaželje se jela. Dok mu pripremahu, pade on u zanos. 11Gleda on nebo rastvoreno i posudu neku poput velika platna: uleknuta s četiri okrajka, silazi na zemlju. 12U njoj bijahu svakovrsni četveronošci, gmazovi zemaljski i ptice nebeske. 13I glas će mu neki: Ustaj, Petre! Kolji i jedi! 14Petar odvrati: Nipošto, Gospodine! Ta nikad još ne okusih ništa okaljano i nečisto. 15A glas će mu opet, po drugi put: Što Bog očisti, ti ne zovi okaljanim! i - Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi - to ga onečišćuje. Čini mi se da su se ta pravila promijenila dolaskom Isusa i da ona vjerovatno vrijede samo za židove al nisam siguran
userxxx is offline  
Odgovori s citatom