Pogledaj jedan post
Old 06.12.2006., 16:46   #19
Makrobiotika je super jer mi je dobro nakon takvog obroka! Dok se nisam pozabavila makrobiotikom imala sam problema sa bolovima, napuhavanjima, eksplozivnom stolicom, eksplozivnim vjetrovima (prdež koji ne možeš zaustaviti niti kada kontaktiraš sa ljudima), težinom u želucu itd...
Sada se osjećam preporođeno. Priznajem da nisam samo na režimu makrobiotike, ali se trudim. To što ja koristim je između makrobiotike i vegetarijanstva, ali se više naginje na makrobiotiku. Ako krenete kuhati više neko peći već ćete se osjećati bolje. Ja sam izbacila meso i puno mi je bolje. Za makrobiotički način prehrane treba se učiti prilagoditi prehranu i sebe. Za to je potrebno vrijeme, ali vrijedi.
Recepti?
Ovaj tjedan ide u Dobro jutro prilog iz Makronove, pa je to dobar način učenja. Svatko tko želi barem zaviriti u principe makrobiotike treba uzeti knjigu Hrana za život jer je najbolji uvod u sve. Tamo su recepti prilagođeni kombiniranju onoga što je ostalo od jučer za ručak danas.
Meni je najdraži doručak kaša od ječma sa jabukama, cimetom, sušenim marelicama, grožđicama, rižinim mlijekom i bademima. Najbolja je tek drugi dan kada se podgrije.
Trki is offline  
Odgovori s citatom