Pogledaj jedan post
Old 01.12.2006., 01:55   #8
Quote:
Lela kaže:
Evo nekih štetnih sastojaka. Ne mogu navesti link na stranicu na kojoj sam našla ove informacije jer sam prešla stotine stranica da bi bila sigurna da su ti sastojci stvarno štetni.
isopropyl alcohol, sodium laureth sulfat, Methyl-, ethyl, propyl-, isopropyl-, buthyl-, isobuthyl- paraben, sodium hydroxymethylglycinate, imidazolydinyl urea, diazolydinyl urea, Triethanolamin, MEA, DEA, TEA, PEG, PPG, BHT,BHA,
DMDM Hydantoin, EDTA,cyclomethicone, dimethicone, dimethiconol, oleth, glycerath, ceteareth, petrolatum, mineral oil, vaselin,paraffin, paraffinum liquidum, petroleum jelly, microcrystalline wax, propylene glycol, butylen glicol, parfum, talc, lanolin.
Ima ih još ali za sada sam samo ove stavila.
Recite mi, al ozbiljno, ima li itko od vas namjeru pozapamćivat navedeno, a onda pri kupnji svakog proizvoda provjeravat najsitnija slova na etiketi (koja sadrži 26 sastojaka, npr.) u potrazi za navedenim sastojcima? I nemojte mi reći kako je jasno da nećete zapamtiti sve, ali hoćete bar 3-4...jer to onda nema nikakve svrhe: naime, ako proizvod možda i na sadrži ta 3-4 štetna sastojka koja ste vi uspjeli zapamtiti, to još uvijek ne znači da ne sadrži 43 druga koja niste uspjeli ubacit u memoriju (ili još 257 drugih za koje još nije niti otkriveno da su štetni)!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom