Pogledaj jedan post
Old 30.07.2007., 15:35   #8
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
Neki ga od nas rade godisnje, neki dvogodisnje, neki kad ih nesto zaboli, a neki....mozda niti tada.

Dakle, sto ukljucuje jedan (vas?!) sistematski pregled?! Krvnu sliku?! Urinokulturu?! Za dame, mozda cak i ginekologa?!

Ili...mozda mislite (kao nekolicina ljudi koje poznajem) da je to samo gubljenje vremena jer je medicina ionako nemocna u nebrojeno puno slucajeva i bolje je niti ne znati ako si bolestan?!
Na sistematski idem svake godine (firma nam plaća dodatno osiguranje, pa u sklopu toga ima i sistematski).
Radim kompletnu krvnu sliku i urinokulturu. Fizički pregled (ono tlak, disanje, pluća, srce, vaga,...). EKG i Ultrazvučni pregled unutrašnjih organa. U sistematski mi je uključen i kontrola vida, a kako to obavljam odvojeno rađe tražim da mi rade ultrazvučni pregled štitnjače. I tako, to je približno moj sistematski pregled koji obavljam svake godine. S obzirom da sam se u zadnjih par godina zbuckao , a malo mi je povišen tlak (140/90) od ove godine sam počeo trošiti lijekove za snižavanje tlaka -to je jedan od direktnih koraka koji su sljedili kod mene kao posljedica sistematskog.
Mislim da nije gubljenje vremena (kolegi s posla su našli nešto na štitnjači i izvadili mu štitnjaču na vrijeme i sad je sve OK s njim, a ko zna kak bi bilo da nije bio na sistematskom...).
Lesh is offline  
Odgovori s citatom