Pogledaj jedan post
Old 15.07.2008., 15:19   #61
[QUOTE=Seventin;14989768]Cool! Znači oni koji manipuliraju činjenicama to čine da bi što ... ?! Pa da bi zaradili pare naravno. Osobe poput Denikena, Icke-a i društva enormno zarađuju pišući svoje knjige, a sve temelje na jednostavnoj činjenici da su ljudi željni misterije i zavjere (tu i sebe uključujem).

QUOTE=Seventin A kako inače da ide razotkrivanje laži nego u suprotnom smijeru od laži samih
Nije stvar u razotkrivanju laži već u načinu na koji se to radi -ne možeš sve činjenice prilagoditi tvom unaprijed donesenom zaključku, a ostale ignorirati.

QUOTE=SeventinI zašto bi dokazivanje istine trebao biti problem? Kome to tako jako smeta? Možda zato jer se to ne uklapa u neku shemu kontrole uma, odnosno manipulacije ljudima, kojoj su neki tako skloni i ne mogu se tome oduprijeti. Već se i dalje (40 godina poslije, bar ove prijevare) daju olako voditi zatvorenih očiju.
I tu je problem, vidiš, da vi "vjernici" - vjerujete u tu laž, prikrivenu formulama i izračunima a zapravo ne želite niti pogledati s pažnjom one detalje koji nedvojbeno dokazuju da, npr., - Umjetna svjetlost reflektora, a ne Sunca obasjava vizir. Da je prava svjetlost Sunca lijepo prikazana na viziru astronauta u misiji Shuttle-a.

Ti odbacuješ dokaze koji se temelje na izračunima i znanosti, a onda tu istu znanost upotrebljavaš u prilog svoje teze osim toga ovo sa svjetlošću uopće nije istina i ne stoji.

QUOTE=SeventinDa se na snimkama vide nepravilnosti u pozadini, tj. odbljesci i sjenke žica kojima su bili obješeni, pa otuda i ono presmiješno povlačenje astroklauna da se podigne na noge. I tako dalje...
A gdje se to vidi - daj mi jednu snimku koja prikazuje slijetanje na mjesec a da se tako nešto jasno vidi


QUOTE=SeventinPročitaj si malo (kad već nećete povijesne knjige) history.com - pa vidi što je i kako Kennedy govorio u UN-u, o želji da zajedno sa Sovjetima osvajaju svemir i ev. idu na Mjesec (jer je znao da sami to nikad neće moći - kao što nikad sami ne bi izgradili svemirsku stanicu), o dogovoru za prestankom nuklearnih pokusa, o njegovom (nikad razjašnjenom) ubojstvu samo dva tjedna nakon tog povijesnog govora i tako dalje i dalje.
U bespuća povijesnih zbiljnosti. Tamo treba malo otići da bi se razumijela povijest i događanja iz tog vremena.

Vjeruj mi da o životu Kennedy-a i njegovom atentatu znam fakat puno i slažem se da je Warennova komisija i izvještaj glupost, ali njegovo ubojstvo nema veze sa osvajanjem mjeseca već sa neslaganjem sa vanjskom politikom i interesima vojno-političkih krugova.

QUOTE=SeventinNajmanja mi je namjera tebe ili bilo koga uvjeravati u nešto što nikad ne želite prihvatiti.
vrlo rado ću prihvatiti tvoje stajalište ako pružiš bilo kakav uvjerljivi dokaz, a ne samo indicije.

QUOTE=SeventinSamo bih želio da me ne quotaš i patroniziraš u stilu - "lijepo ti je rečeno". To ostavi za neke druge koji to vole, ako takvih još ima.
Nije mi bila namjera patronizirati te i ispričavam se ako si to tako doživio

QUOTE=SeventinA ti, dragi moj i tvoji kompići, kako god vam drago. Slobodno vam je polje informacija. Nećete na ovom niti ijednom drugom forumu naći baš ono što tražite i želite.
Ne tražim apsolutno ništa osim nekih novih zanimljivih informacija, ali ljudi se nekim stvarima razbacuju i uzimaju ih kao činjenice, a one to uopće nisu. uzmi npr. film JFK Olivera Stone-a. Taj film je 50 % obična fikcija i neke stvari u njemu se nikad nisu dogodile, ali puno ljudi svoje stavove i dokaze temelji na njemu. pa kaj to nije apsurdno??
denman is offline