Pogledaj jedan post
Old 04.08.2008., 00:36   #35
Imam jedan problem...Stara zgrada, 5 stanova, prestavnik (brije da je zgrada država i to totalitarna)...
Predstavnik suvlasnika pokušao etažiranje koje je odbijeno jer potpisnici nisu uknjiženi u zem.knjige,
za što je moj prethodni vlasnik potpisao ugovor o povezivanju suvlasničkih dijelova.
Naime on (Pred.suvlasnika) je s tim ugovorom pokušao dobiti potpise na 15-ak m2 dijela potkrovlja koji nema građ. dozvolu, niti suglasnost stanara o ustupanju zajedničkih djelova zgrade.
Također se sa jednim stanarem (kojem podilazi) sa tim extra kvadratima predstavlja kao većinski vlasnik (51%)...jer bez tih kvadrata je 47-48%
- Da li je istina da ugovor o povezivanju suvlasničkih djelova je ništavan ukoliko isti bude odbijen za etažiranje?
- Da li je međuvlasnički ugovor koji je u npr. GSKG (Upraviteljima zgrade) jedini mjerodavan o vlasničkom udjelu zgrade koja nije etažirana?
- Da li se može tražiti povrat "otetog" dijela zgrade (potkrovlja), jer recimo sada zgrada nema pristup dimnjačarima, antenama, osim preko njihovog stana?

Ovo me bas zanima jer u svakom dopisu se poziva na većinskog vlasnika...
max_2008 is offline  
Odgovori s citatom