Pogledaj jedan post
Old 16.06.2004., 22:35   #27
Quote:
gogo kaže:
p.s. vidiš ovo je zanimljivo sa tim sijenom, on kao fizička osoba je bio vlasnik tog sijena i firma ga je trebala "otkupiti" od njega. Ja znam da jedino za nabavku povrća i voća na placu NE TREBAŠ IMATI RAČUN samo se ne sjećam kako se to rješava. Mislim da ti sam napišeš nešto... bum provjeril ako nekoga zanima.
Naravno, ali to je trebalo znati. Postoji način kako se to radi. Nisam imala sama takve slučajeve jer mi nije trebalo.
Kolegica, koja je to dobila prvo je to uočila i pitala ga: Kaj se tvoja stoka hrani zrakom?

Ovo s računima za robu na placu znam da je ta mogućnost postojala, ali čini se da to više neće moći. Sad se i seljaci bune, jer će izgleda morati izdavati račune.
Uglavnom, mislim da se u tom slučaju morao napraviti pismeni obračun za takvu nabavu kao prilog za knjiženje troška.
Tu su najbolje muljali nabavljači za ugostiteljstvo ali i za sve moguće ustanove: od vrtića do bolnica...

Stvar je i u tome da knjigovođa mora poznavati kompletno poslovanje koje vodi, a ono je različito kao i problemi u vezi s tim.
I nikad ne prestaje učiti!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom