Pogledaj jedan post
Old 16.06.2004., 23:03   #30
Commodus,
ne znam kad je to bilo, ali koliko ja znam ne možeš nezaposlenima samo tako plaćati putne troškove. Ovo s doktorima me podsjetilo na nešto pa ću još malo istražiti.

Ako je firma mirovala 5 godina (nije imala prometa po žiro računu niti blagajni) i ako si svake godine poslao dopis na komadu papira u poreznu upravu na kojemu si to napisao (firma nije ništa radila) ne vidim nikakvog problema da ponovo pokreneš firmu. Nitko te ne bi trebao gnjaviti ako nisi ostavio nekakve dugove za sobom. Najbolje je da odeš na poreznu daš im matični od firme i nek ti pogledaju u kompić imaš li kakvih dugovanja. Oni ti to MORAJU dati.

Sretno.

E da i sve ovisi kak se postaviš. Ja znam da neki u Zagrebu vode knjigovodstvo za parsto kuna mjesečno ako nemaš zaposlenih i imaš svega nekoliko faktura mjesečno, ali to ti je to - golo knjigovodstvo. Sve ostalo moraš sam rješavati. Računovodstvo je malo širiji pojam i to bi se trebalo više plaćati.
Mislim da su računovođe ti koji moraju obrazovati direktore i vlasnike kako stvari funkcioniraju. MOja žena se uvijek iznenadi kako drugi direktori nešto ne znaju, a ona zna (kad je ja nabrijem s informacijama ). Nevjerojatno je kako su ljudi neinformirani.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom