Pogledaj jedan post
Old 09.08.2012., 23:38   #30
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
upravo mi muž kaže da je to prezrela kruška vilijamovka. a ja je imala čitav hektar i nisam ju prepoznala jer sam ju, kao što se ona i bere zelena. tvoja je prezrela zbog vrućina. imaš ih za kupiti, javim ti gdje, sadnice nisu skupe. nemaš se potrebe zezati s cijepljenjem e baš sam blesača. ( sorry, misli mi uopće nisu na forumu).
ah bio sam neš posumnjao da se možda radi o vilijamovki onako bezveze jer se takva sorta kruške vodi kao slatka sočna idealna za rakiju, a upravo je takva slatka sočna iznutra bijela, samo me mučio termin dozrijevanja jer svugdije po netu piše da vilijamovka dozrijeva poslije polovice 8mj. al očito da to nema veze s stim terminom već je samo od oka

bio sam posadio mladu vilijamovku samo neznam jel to crvena ili žuta sorta i cijepljena je na pyrus communs što znači da je vijerojatno na divljaka, ove godine je bila procvala u punom sijaju i krenuli su prvi plodovi koji su dotada svi otpali već u 6mj., no nije žurba jer sam ju posadio tek prije godinu dana, no kako god nekako mi se čudno drži jer su listovi čudne šarene boje unatoč tomu kaj zalijevam svaka dva tri dana po tri litre vode
SAS is offline  
Odgovori s citatom