Pogledaj jedan post
Old 15.05.2015., 13:21   #64
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

objasni mi mentalni sklop osobe koja o nečemu ništa ne zna, i uvjerena je da zna i dijeli ljudima savjete.
Ne mogu ti to objasniti jer ne znam osobu kakvu si opisala i ne vidim poantu tog pitanja osim pokušaja vrijeđanja nafinjaka.
Meni eto ne smeta kad netko autora teme odmah na početku proglasi trollom pa mu kasnije osokoljen tuđim komentarima ipak daje savjete šakom i kapom. Kaj to mene briga

Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
mislim da nisi u pravu. po toj logici i on od nje moze traziti pola, zar ne.
Možda nisam u pravu (nemam to iskustvo ) ali ako se bračna stečevina dijeli na pola- dijeli se ono što je stečeno za vrijeme trajanja braka. Ako je on vlasnik kuće, i ako ona iz nje bude morala otići, ona ima pravo na pola onoga što je uloženo za vrijeme trajanja tog braka, pa tako i na pola onog što je u tu kuću uloženo u tih 7 godina. On taj kredit btw teoretski može vratiti i jednokratno.
On bi mogao tražiti pola od nje u slučaju da na nju prenese kredit, ali s obzirom na okolnosti ne vidim načina da bi se to moglo dogoditi.
Ne znam, meni je to logično, netko će postati vlasnikom te kuće dok će druga osoba morati iseliti i nema ništa od toga što je u nju ulagala tih 7 godina. Ali kako rekoh, nemam osobnih iskustava s podjelom bračne imovine niti bi se ikad dovela u takvu situaciju u kakvoj je autorica.

Doduše, ovdje je glavno pitanje- može li je izbaciti iz kuće zbog saznanja o prevari, na što joj je odgovoreno da bez sudske presude koja je pravomoćna- ne može, a mi smo otišli malo predaleko s ovom temom dok to o čemu pišemo ionako na kraju ovisi o nekim drugim faktorima koje sam već prije spomenula.

Zadnje uređivanje -honey- : 15.05.2015. at 13:41.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom