Pogledaj jedan post
Old 11.08.2015., 09:09   #25
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Pad cijena se i dogodio. Ne onakav kakav su neki očekivali, ali su današnje cijene osjetno niže u odnosu na 2007./2008.

Ne mislim da će se dogoditi nekakav brutalan pad u skorije vrijeme, nego da će cijene nekretnina i najma u Hrvatskoj polako ali sigurno padati, i da će na kraju doći na puno niže razine od ovih današnjih.
Kažem, skeptičan sam. Mislim da je trenutna situacija dno. Odnosno da se neće ići ispod ovih cijena.

Quote:
Kad uzmeš u obzir natalitet, stopu iseljavanja, daljnje zaduživanje i stanje privrede, vrlo jednostavno možeš zaključiti da smjer cijena nekretnina u RH može ići samo prema dolje.
U udžbeniku ekonomije - da. No, u praksi, česte su anomalije.

Quote:
Glavni problem s našim bankama nije u tome što će snižavati kamate, nego su to navodno potencijalne tempirane bombe. Predviđaju se veliki problemi s naplatom kredita u budućnosti, a to automatski štednju u bankama čini jako nesigurnom. A ovo sa snižavanjem kamata je dodatni problem, naravno.
Da, otprilike taj neki scenarij.

Quote:
Tako da bih baš volio da raspravimo eventualnu isplativost kupovine nekretnine negdje u inozemstvu i njezino iznajmljivanje, naravno, uzimajući u obzir i rizike koji postoje u takvom poslu.

Kad kažem inozemstvo, onda ne mislim samo na Irsku, nego na sve zemlje koje bi vrijedilo uzeti u obzir.

Žao mi je što se autor ove teme negdje izgubio. Temu bi po meni trebalo preimenovati u "Isplati li se investirati u stan u inozemstvu," ali to se ne može napraviti bez pristanka autora i moderatora.

Naravno, dapače, ili neka se odvoje ove zadnje poruke.

Prema onom što sam ja čitao, ali to je bla uglavnom Irska, mislim da se ne isplati, odnosno prevelika zajebancija, puno veći ulog nego u Hrvatskoj, a prihod neznatno veći.

Neka me netko razuvjeri.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom