Pogledaj jedan post
Old 25.03.2017., 00:25   #22
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
'De dadoše onom antitalentu za glumu, Tariku Filipoviću, da igra admirala-đenerala Pedra Lošu...sa sve stilizovanim brčićima.
Vrdoljak režiser.
Još kad izromantizuju generala-legionara sa Višnjićevom pojavom...#četveroredalert

Fakat im nikad nisu išli igrani filmovi od ruke, a bome ni gluma nije blistala...uz nekoliko izvrsnih primera u oba smera. Dokumentarac već može, ipak su to horoskopske Device.


Ah, mitingovanje uz Macuru i Cecojku....al' da Ristovski šene u zrele dane.
Što kaže jedan tvit danas: "Nismo mi gospodine Šreder oborili avion, Mađar neki. Ja sam se tih dana useljavo.".
Da. Sastaviti igrani film o Gotovini jeste izazov. Mada ima prostora za dramu. Gotovina u legiji stranaca, srećan sa svojim avanturističkim životom, dolazi u Hrvatsku na poziv Domovine. Taman kad je pomislio da je uradio nešto veličanstveno(Oluja), nastupa razočarenje u vidu odlaska u Hag. "Što sam dolazio iz legije stranaca, u ovu zemlju koja isporučuje heroje." I na kraju obrt, oslobođenje od optužnice, ide kući, sa gorčinom u srcu jer ga je njegova zemlja isporučila. Međutim, poslednji obrt, showdown, dočekuje ga masa na Trgu uz ovacije i hit "Čavoglave". I on klima glavom suznim očima pokazujući da za ovaj narod ipak ima nade.

Četvorored je dobar (u zanatskom smislu) film, ma kako propagandistički aspekt nam se ne dopadao.

Lazar Ristovski se vratio u ulogu druga Raje...
aleksije radicevic is offline