Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 22:36   #30
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
zbog financijskih razloga zivimo (zivjeli smo) kao i mnogi, na katu kuce mojih roditelja koji sam ja (uz pomoc svog oca) extra sredio. Stvarno nam je super tu, komfor i sta sve ne.
koliko si svojih novaca uložio?

Quote:
Ispod nas zive otac, majka i moja sestra. E sad, sestra ima mnogih problema, izmedju ostalog pretjerano je zivcana, sve joj smeta, komanduje svima itd.
ako su na katu ispod, zašto se niste naprosto odmakli ako imate svoj?!? traži od svojih povrat onog što si ti uložio- ako su im oči bile pune suza pri vašem/tvom odlasku, neka ti nadoknade barem taj dio ili će tek u takvoj situaciji ridati?

Quote:
To je nekako funkcioniralo sve do nedavno kada je puklo izmedju moje sestre i zene. Ja nisam imao problem s tim, stao sam na zeninu stranu, posto znam sestru i znam sta se desilo. Od tada nekako zivimo, oni svoje, mi svoje, mada sestra i dalje nastavlja po starom. Ima zdravstvenih problema, za koje krivi nas, ne moze spavati itd. Ja sam im pomogao koliko sam mogao, vozio lijecniku i slicno. Medjutim, nakon najnovije situacije zena mi je zabranila da im bilo sta pomazem jer je povrijedjena. Cak i da ih odvezem doktoru (zivimo malo udaljeni od grada). Tada nastupa moja sestra i zahtijeva da izadjemo iz kuce. Roditelji su protiv ali ona jednostavno ima kontrolu nad njima i oni ne mogu nista osim plakati.

Ja nisam mogao trpiti to svakodnevno psihicko maltretiranje i otisli smo.
prvo pišeš da je razlog konflikt između supruge i sestre, a sad pišeš da TI nisi mogao više trpjeti...

Quote:
Sad smo na stanu, gdje se za sad patimo jer nemamo ni blizu sta smo imali.
koliko dugo ste podstanari? kakva su vam primanja u odnosu na troškove?

Quote:
Rastanak je zavrsio bolno po mene i moje roditelje koji su u suzama me ispratili, pogotovo majka.
je, je, ovakvi su mi najbolji, plaču, ali ne poduzimaju ništa, dramatizatori, puno vike, galame, plača da se zakamuflira sebičnost ili beskičmenjastvo



Quote:
E tu nastupa moja zena. Ona zeli da apsolutno prekinem svaki kontakt sa svojim roditeljima, da promjenim broj, da im se ne javljam i ne idem. Ili slijedi razvod. Jer ju nisu mogli iskontrolisati i jer je otac u jednom trenutku podrzao moju sestru, kad je vidio da ju ne zelim odvesti doktoru. Ja ne mogu to da ucinim tako lako, to su moji roditelji, toliko su mi valjali kroz zivot, pomagali mi financijski i svakako. Jednostavno su moja krv. Ali ne mogu ni bez moje zene. Ona mi je sve u zivotu, volim je, ne znam kako bih dalje nastavio sam. Sto uciniti? Kako se postaviti? Zena je prijeke naravi, cesto prijeti i zeli da bude sve po njenom. Pretjeruje u mnogim stvarima, pogotovo u vezi mojihh roditelja. Ali, kad nesto odluci, ucini to. Zato se bojim da ce otici...Patim jako i trazim savjet bar ovdje.
ma ti se svega bojiš i ti ništa ne možeš (kao i tvoji roditelji koji su trebali sestru uputiti na liječenje)

koliko je zapravo bolesna,toliko da ne može raditi?

čime se sestra bavi, koliko ima godina, otkad traju njezini zdravstveni problemi?


ni mene nakon pročitanog ne čudi stav tvoje supruge, pa netko tu treba imati jaja/jajnike



ako podstanarstvo možete hendlati, koncentrirajte se na vas dvoje, vi ste tu najvažniji

i normalno je da supruga očekuje da ne budeš uvijek raspoloživ za svoje nakon što su vas bez velikog pardona spičili van

nećeš prekidati odnose, ali ih jako racionaliziraj zbog vas i zbog sebe




a uvijek se (možda) možeš vratiti svojima (bez supruge, naravno)
ray of light is offline  
Odgovori s citatom