Pogledaj jedan post
Old 16.09.2017., 13:47   #8
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
"Biblija" za investicije - The Intelligent Investor, Benjamin Graham
Graham je bio profesor W. Buffettu koji je bog u investicijskom svijetu. Knjige o Buffettu isto bi trebao pročitati, ja sam recimo pročitao "The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life".

Ako kreneš ulagati ubrzo nakon što pročitaš "par članaka" onda ti šansa da ti se uložena lova poveća ili ostane ista ravna je dobitku na lutriji. Investiranje ti je cjeloživotno učenje i čitanje ne samo knjiga nego i financijskih izvještaja.
Jest, u pravu si. Graham i Buffet su dobra literatura i to je dobro znati, ali je to ujedno i overkill za obične ljude i početnike.

Ne bi bilo loše prije toga proučiti literaturu o osobnim financijama za obične ljude koji žive od plaće, točnije na koji način oni moraju investirati i čime se voditi prilikom životnih stvari kao što su kupnja nekretnine, automobila, običnih troškova, štednje i sl.

I sam Buffett običnim ljudima savjetuje ulaganja u pasivne investicijske fondove koji se baziraju na indexima.

Ulaganje temeljem vlastitog odabira pojedinih vrsta financijske imovine je pogrešno za više od 99% ljudi.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom