Pogledaj jedan post
Old 18.10.2008., 09:35   #10
Quote:
quachillo kaže: Pogledaj post
Hvala Sovuljago

Jos samo jedno pitanjce...Koliko potrošiš mjesečno plina u zimskim mjesecima?
puno... stan ima kojih 50-tak kvadrata, malo vise... ne mogu dat tocnu informaciju jer je stan s galerijom na katu koja ima jako niski strop i pod velikom je kosinom.. dok je brat bio malen trosilo se i oko 1200kn na jesec dana u zimskim danima... po ljetu se trosi oko 300 kn na nakavih dva do tri mjeseca ovisno koliko se cesto toci plin toliko se i ocitava.. a sad grijenje ide za nekakvih oko tri i pol tjedna do mjesec dana oko 800kn.. mao previse.. al vjerujem da je to zbog toga zgrada nema mozda najbolju izolaciju, iako je stara svega 12godina i od samog pocetka sam zivjeli tamo.. cijela zgrada se nada da ce se prikljucitit uskoro gradski plin jer ce to troskove za duplo smanjiti... s tim da je tih 800kn i grijanje i kuhanje i topla voda... kuha se manje vise jednom dnevno, dakle ne ode puno plina na to i a tusiranje je isto jednom dnevno kako tko... s time da iako nas je tad bilo cetiri, a sad ih je troje(ja sam odselila) nije im se pretjerano smanjila cijena grijanja...

evo cisto za usporedbu.. oni su od prvog mjeseca platili grijanje oko 3000kn ne znam tocno... a sam dkle imam iznajmljeni stan u kuci od 40kvadrata.. od prvog mjeseca platila 1000kn s kuhanjem (a topla voda je na struju) i opet mi manja struja neg kod njih... oni su troje.. nas je dvoje plus preko deset zivotinja.

al dakle najvise ti potrosnja plina ovisi dobroj izloaciji, kolegica koja zivi u kuci od kojih 100kvadrata u groznoj zimi ne potrosi vise 350kn plina ali propan butana jer ima svoju malu cisternicu.. ja sam ostala paf

pardoncek na poduzem postu
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom