Pogledaj jedan post
Old 05.02.2009., 19:20   #5
imam skromnih 10 hektara jabuka. zadnji hektar posadjen prije jesenjih kisa, najstariji ima 15 godina i na jesen leti van. ( podloga m-106, ostatak je sve m-9). sortiment je razlicit, prilagodjavam se potrebama trzista, u hodu cupam van sve sto ne valja ( primjerice sadnice zlatnog deliseza koje mi je podvalila jedna poznata hrvatska firma a ispostavilo se da ne valjaju nista) i sadim odmah novo.

analiza tla je napravljena, radim ju u prosjeku svake 3 godine bas iz razloga da ne bacam novac na preskupo umjetno gnojivo koje u nekontroliranim kolicinama moze napraviti kaos u tlu.

sto se dusika tice, s njim sam krajnje oprezna. prevelika kolicina dusika u tlu izaziva pretjeranu bujnost same biljke a time izaziva i pojavu ervinie koja obicno dolazi do punog izrazaja u vegetaciji i to na mladim izbojima. ne treba mi milion mladih grana, zelim sto vecu diferencijaciju cvjetnih pupova a to mi znaci dobru berbu iduce sezone.

svi nasadi imaju sustave za navodnjavanje kap na kap, osim na 106-ici koja ima antifrost sustav koji na jesen takodjer leti van.

od mehanizacije - malcer, atomizer 1 500 l , rastepac umjetnog gnojiva, sprica za herbicide,traktori ( imt 546 i same dorado f-90), prikolice, hladnjaca.

hej dirk, ako nije tajna, hm, vidim po upisu da si doma kaj se vocarenja tice. da li ti je to struka, hoby ili posao?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom