Pogledaj jedan post
Old 20.02.2009., 09:31   #10
aj da se i ja konačno predtavim...Zovem se Vjeko,,dplazim iz Požege,imam 22 godine.
Bavim se vinogradarstvom-obitelj posjeduje nesta malo preko 5H nasada i oko 2H oranice,,a od sorti prevladava sivi pinot-9500čokota,zatim graševina-7500 čokota koju u budućnosti pokušavamo zamjeniti snečim drugim,zatim zweigelt-5500čokota, pa onda cabernet savignon-500čokota, i ostalo (merlot,crni pinot,bjeli pinot,bouvier...)manja količina od oko 2300čokota sve skupa koji služe eto za neka ""pokusna polja"" ako se sorta pokaze dobra-sadimo ju.
Od planova za budućnost je na proljeće sadanja novih 2500čokota crnog pinota,,i za kojih 3-4godine početak nekog turizma (odma bi ja al nem,a se para ) do te ideje sam došo ispijajuć ćašicu sa kumom krx-om,,,jer lokacija je nadasve atraktivna,,van grada je a opet treba 2400metara da budes u centru Požege.
Od mehanizacije i opreme za vinarstvo posjedujem sljedeće: antonio carraro s5500,vibrokultivator,2 pluga,tanjurače 16diskova, prije 2 dana je zakapern atomizer od 220litara,,a vjerojatno ce pasti i rotodrljača cik-cak. Od opreme za vinarstvo ukratko posjedujemo nešto cisterni od inoxa za oko 3200litara,el mlin,hidrauličnu prešu itd
__________________
...u raju je ljepo al u paklu je ekipa...
swizach is offline  
Odgovori s citatom