Pogledaj jedan post
Old 25.05.2012., 16:41   #12
Ispraznost je baš prava riječ kojom bi i ja opisala većinu ljudi u svom životu, šta prijatelji šta poznanici. Nažalost! Ne zato što sam ja neka super intelektualka, mega zanimljiva osoba, nego zato što sam očito okružena ljudima s kojim i nemam baš nešto zajedničko (blago rečeno). Da se razumijemo svi moji prijatelji i poznanici su dobri ljudi, nisu pokvarena đubrad i nisu (jebiga u nedostatku bolje riječi) – glupani. Nego jednostavno njihovi predmeti i teme interesa se nikako ne poklapaju s mojim. Netko je tu naveo primjer Afrike i Sj.Koreje kao temu razgovora, to me nasmijalo onoliko koliko i rastužilo iz tog razloga što eto vjerovali ili ne ja nemam s kim niti započeti razgovor tematike dublje od ¨tko se koliko udebljao?!¨, ¨tko se uvalio nekom zbog love¨, ¨šta si zadnje kupila, di su sniženja na najnoviju kolekciju bogte pita čega¨. Strahovito otužne teme razgovora, kojim žališ svaki udah i napor da bi sročio poludebilni odgovor. .Moja jedina opcija je smanjiti intenzitet druženja s njima. Zapravo da ne dužim previše, nije mi jasno da ljude u nekim srednjim-kasnim 20-tima ne zanima ništa više od života od lakova za nokte, automobila, krpica…Tu i tamo nadođe neki tračak nade kad se dotakne tema politike ali sve ostaje na klišejima: svi političari su kurve, svi nas pljačkaju, neka sebi smanje plaće, nema posla, država je u k*****. I to je vrhunac ¨ozbiljnih¨ tema. I ja vjerujem da su njima moje teme dosadne isto toliko koliko i meni njihove. Ja eto npr. jako volim gledati dokumentarce i pogledala sam ih masu,ali ne imati nikoga s kim bi ih mogla prokomentirati je frustrirajuće. Pokušavala sam na početku, ali onaj tupi pogled i nezainteresiranost me ubije u pojam pa odustanem.
Ali ne mogu im zamjeriti ništa, pošto njima to odgovara, oni su sretni sa svojim spektrom interesa koliko god ga ja smatrala malim.
Netko je tu napisao da ljudi jednostavno kao da više ne mogu biti sami sa sobom, s čim se u potpunosti slažem. Ili se ide na 78 kava dnevno, kod kuće se pije kava s nekim na faceu, navečer van na cugu, spavanac i ujutro ispočetka… Ne kužim
__________________
" Freedom: To ask nothing. To expect nothing. To depend on nothing."
maximilliana is offline  
Odgovori s citatom