Pogledaj jedan post
Old 07.08.2006., 10:44   #1
Rodilište Sv. Duh - iskustva

Evo, moje iskustvo sa sv. Duha.
Cuvala trudnocu na odjelu patologija trudnoce. Sestre ljubazne, doktori isto tako. Svi strucni, dok sam ja lezala obavljena je i jedna transplatacija krvi na fetusu. U mojoj trudnoci nisu napravili ni jedan krivi korak. Dijete je rodjeno mjesec prije vremena ali bilo je cudo i da sam izdrzala toliko jer sam prve trudove dobila na kraju 5. mjeseca. Cura je bila super, jedan dan je bila u inkubatoru da vide kako reagira a od drugog dana je bila vani, samostalno je disala samo je bila presitna jer nije mogla dobiti dovoljno hrane u meni. No vazno je bilo da se rodi sto zrelija a nadebljat sei narast uvijek stigne. To je i dokazala jer je najveca u razredu
Moram reci da su bili dosta striktni sto se tice posjeta i broja osoba u sobi sto mi je i logicno jer je bilo vrijeme gripe i prehlada pa nije bas zgodno da se zene zaraze. Hrana je bila OK, doduse nisam ni ja neka izjelica i to mi nije bilo bash bitno.
Od pocetka sam znala da cu na carski i uzasno sam se bojala carskog u epiduralnoj ali mi je anesteziolog objasnio pogodnosti takvog nacina za bebu i naravno da sam pristala. Koliko me god bilo tog strah, uopce ne boli. Porod mi je i inace protekao super, dijelom zato sto si pun adrenalina, dijelom zato sto ne boli a dijelom zato sto smo se zafrkavali. Malena je imala omotanu pupcanu vrpcu i kad je dr. rekla evo je a ona nije zaplakala, mislila sam da cu se onesvjestit. Odmah su me umirili i hrabrili jer sam se pocela gubiti a nisu me htjeli jos i dodatno uspavat.Gadan osjecaj je bio kad su mi namjestali tumor i maternicu. Nije bolilo ali je bas nekako gadan osjecaj.
Odvratan dio je kad epiduralna prodje. Uuuuzasno boli. Ja sam i prije i poslije imala operacije ali sve u opcoj anesteziji i valjda si omamljen dok je najgora bol a ovo je brrrrrrr. Vukla sam se ko krepana macka jos 7 dana u bolnici a i lupili su me hormoni i postporodjajna depresija. Dosta se zena boji posljedica nakon epiduralne, ja ih nisam imala.
One koje su rodile vaginalno su se vise namucile pri porodu ali im je poslije bilo puno lakse. Tako da, ne zeljeti carski.
Sto se rodilista tice... To je druga pjesma. WC je bio toliko prljav da je
Jednom sam u 5 ujutro isla, netom iza cistacice i bilo je cisto. Par sati nakon toga... Ulosci po podu, tus kabini... Ne kuzim te zene. Da li se i doma tako ponasaju? Zamolila sam da me premjeste i jesu. Ne znam da li je to zbog toga sto sam placala ali jesu.
Sve u svemu meni je cijeli boravak tamo bio jako pozitivan. Osijecala sam se sigurno, ljudi su znali sto rade a rezultat njihovog rada je jedna lijepa i zdrava cura
Eto, to je moje iskustvo i nadam se da sam se malo iskupila

Zadnje uređivanje Tashi : 21.05.2012. at 16:33.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom