Pogledaj jedan post
Old 05.05.2004., 19:18   #16


Prije moje operacije 24/03/04

Vasa stara ledja!


Da li Vas bole ledja ili peku kad hodate ili stojite?
Da le se taj bol siri u kukove i noge?
Da li Vam bol popusti ako sjednete ili ako se malo sagnete unaprijed?
Mozda ste kao mnogi stariji prihvatili to je dio starosti prosli mnoge preglede i jednostavno prihvatili da se ne mozete daleko micati .

Ako imate te simptome patite od lumbar Spine /kraljeznice stenoze .Obicno ima vise muskaraca koji pate nego zenskih.

U gornjem clanku je opisan slucaj mladije osobe ,kod starije je veoma slicno sa time da je doslo vise od degeneracije diska kao i israsline na foramini ili djela lumine i sve pritisce nervni kanal .

U mojem slucaju ja sam imao operaciju prije 32 godine na L5-S1, Laminectomy koja nije uspjela…i imao same stalno kronicne bolove ,bilo je lagano naci i pratiti, jer same imao stalno Ct scanove kao i jednom godisnje MRI.

Od kada sam bio oko 58 pocelo me je na ledima uz bol jako istovremeno peci ledja i sirilo se u kukove, niz noge i stranice ,toliko jako je peklo kao da je netko stavljao zapaljenu peglu ili zirac, istovremeno i noge so mi drvenile .

Sa vrijemenom sam imao sve vise bolova ,ali kao kako sam uvijek hodao silio sam se da se micem…dok kada sam bio 62 godine dosao sam od 5km, sada samo 200 metra mogu hodati sa velikim bolovima.

I dalje probam dva puta na dan da se micem radi drugih organa.Ja isto idem jednom tjedno na hydrotherapy…sada ocekujem na operaciju /ako cu biti sretan, moj neurosurgen prekida u bolnici i ako me ne operira u 6 tjedna, morati cu cekati u drugoj bolnici oko 18 mjeseci....6 mjeseci da vidim neurosurgena i
12 mjeseci za operaciju.
Jednom sam odbio jer su samo radi moje ranije operacije 50% nade.Ali sada moram probati jer mi je kazano da cu ici progresivno jos losije.

Isto ako operacija uspije pomoci ce samo donji dio tjela ,to jest noge, bolovi na ledjima ce ostati isti ,a mogu biti jos radi operacije i veci.

Ako ne bi isao mogao bi izgubiti ili smanjiti controlu od funkcije urinatig i stolice.

Ako imate simptome kao gornje trazite lijecnika na upute neurologistu, pogotovo ako imate uz bolove jos i problema sa senzacijom u nogama kao i inkontinenciju mokrace i stolice.

Operacija je u vecini slucaja Laminectomy i uspjeh je oko 75 % u poboljsanju, moja situacija je drugacija radi prijasnje operacije.




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline