Tema: Skolioza
Pogledaj jedan post
Old 24.05.2004., 01:40   #11
Quote:
lahor kaže:
Tesko je bilo sto reci ovako preko neta, osim da se kiropraktikom, a jos manje masazom skolioza ne moze ispraviti.

Pitanje je uopce hoce li se tvoje stanje pogorsavati (cisto sumnjam, ako si prestala rasti).

Ako zaista nije rijec o visokom stupnju skolioze (a to se smatra vise od 30 stupnjeva), onda bih preporucila yogu i pilates, eventualno odbojku ako imas prilike.
Interesantno... ja sam prestao rasti u visinu prije cca, 3 god. (sad imam 23) i sve je bilo ok dok mi se muskulatura nije počela znatno razvijati. Sada već više od godinu dana ratujem protiv te prije svega bolne deformacije, a bogme nije baš ljepo ni za vidjet...
Ukratko: fizikalna terapija-(provodi se npr. u mihanovićevoj, kb dubrava i na još masu mjesta) može jako pomoći ako se dovoljno dugo i dobro provodi, Teretana- može pogoršati situaciju(moj slučaj) jer mišiči gube elastičnost i postaju kruti a tu je i dizanje tereta u stoječem položaju što nikako nije poželjno... Plivanje- neće ispraviti skoliozu ali može ublažiti bol.
Ja još nisam pronašao lijek za sebe kako bi trajno uklonio skoliozu(a bogme neće ni doktori, njima je to skoro pa normalna stvar) ali se neću ni predati.... Jel možda ima tko sa sličnim iskustvima?
__________________
Dvije su Amerike, jedan je Dado...
marjan III. is offline  
Odgovori s citatom