Pogledaj jedan post
Old 23.10.2010., 10:37   #40
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ne misliš li da je u slučaju kronične progresivne bolesti pretenciozno govoriti da je ista zaustavljena, nakon nekoliko mjeseci ili godinu dana?
Radi se o MSu, koji i "neoslobođenima" može godinama mirovati, a da je bolest benigna / zaustavljena smatra se nakon 15 godina bez simptoma.
Evo tu bibe, ima dijagnozu 11 godina bez simptoma - to JEST relevantno, još malo i može reći da je mirna, što od srca želim.

Također,decidirano govoriti u kojem je slučaju presađivanje matičnih stanica OPRAVDANO kod pacijenata s MSom, a radi se o nepotvrđenoj ekperimentalnoj metodi, jest više nego pretenciozno.

Sorkač, ali ni liječnici ne mogu donositi ovakve zključke, pa nemoj ni ti. Stvar je preozbiljna
Ti navodiš bibu za primjer, a od moje poznanice mama je bila skoro 30 god. bez simptom. Tu se radi o RRMS, ali ako neko ima SPMS,a više od godinu dana nema pogoršanja, onda mislim da se bolest zaustavila. Još nisam čula da SPMS prelazi u RRMS (obratno sam čula). Osim toga, nisam ja ništa pretenciozno tvrdila što se tiče matičnih stanica. To je mogućnost koju liječnici nude nakon svih bezuspješnih terapija.
Ti sigurno nisi doživjela (a to ti ne želim, od srca)da ti se dvije godine, dan za danom, stanje stalno pogoršava i završiš u kolicima, a nikakve terapije ne pomažu, a onda zadnju godinu, stanje isto kao jučer, prekjučer...Pa naravno da mislim da se bolest zaustavila. Rado bih to dokumentirala sa MR-om,ali imam još jednu nesreću:metal u tijelu.I sama dijagnoza je donešena bez MR-a.
Stvar je zaista preozbiljna,ali svako ulaže u sebe kako najbolje zna i može. Pa i taj što četvrti put ide na propuhivanje....tko mu uopće smije zamjeriti kad se čovjek bori svim silama da ozdravi.
Osim toga, povela se priča o matičnim stanicama, pa tu smo da razmjenimo saznanja, a ne odmah kategorički odbacivat svaku mogućnost...
Vani je sunce, uživajte u većoj dozi D vitamna i pozdrav
__________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard
dora1 is offline  
Odgovori s citatom