Pogledaj jedan post
Old 23.03.2012., 09:43   #21
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Agice, pitala sam u kontekstu vjere i vjerovanja!!I referirajući se na dobro poznatu "Bog je ljubav"!I pitala sam zato što su moja svakodnevna iskustva s vjernicima (po njihovim izjavama, naravno)takva da u njihovom ponašanju vidim krute stavove, poprilično nametljivosti, neprihvaćanje, netoleranciju, isključivost...Pa se pitam što ih to motivira??Jer sve nabrojano ne liči mi na ljubav...
Pa govoris da je po tvom vidjenju strah pokretač tog vjerovanja pa eto pitam zasto mislis da je strah pokretač.


Ne znam s kakvim se vjernicima druzis, ne znam sto ocekujes od njih i takodjer vise od svega je vazno s kakvom predrasudom ides.
Kruti stavovi? sto to znaci? Ako si vjernik onda to podrazumjeva jednu konstantu a ne promjenjivost razmisljanja oko bitnih stvari kako vjetar puse.

Nametljivost je ono što ti uočavaš kod vjernika jer ti se ne svidja vjerničko razmisljanje i svjetonazor. Ne ocekuj da će ostatak svijeta šutit samo zato što ti nije po volji. Pravo na izrazavanje svog misljenja imamo svi.

Crkva prihvaća svakog raskajanog grešnika bez obzira na grijeh. Ne vidim kako je moguće da onda ispadne da ne prihvati nekoga ako on to zeli.

Netolerancija i iskljucivost ista stvar- nema tolerancije za zlo i u tome treba bit iskljuciv. Ne mogu ja smatrat se dobrim covjekom ako šutim na zlo. Ne zbog pakla nego radi ljudskosti.


Ljubav prema čovjeku nije slaganje sa svim šta čini. Zar roditelj jako voli svoje dijete kad mu pušta da čini što želi? Šta si pravi prijatelj kad puštaš svog prijatelja da propada (npr od droge) jer smatras ako mu nesto kazes da ce te mozda smatrati nametljivim?
Ja ne mislim tako. Smatram to najvecim izrazom kukavičluka. Dok je kritike prema drustvu od strane vjernika znaci da je vjernicima, Crkvi itd. stalo...kad prestane kritike nestat ce i ljubavi. Srecom to se nece dogodit. Ne boj se!
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom