Pogledaj jedan post
Old 06.12.2011., 20:48   #66
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Orke se "igraju" s tuljanima i morskim lavovima prije nego ih ubiju (pod "igraju" mislim na muče, bacaju i sl)

Lavovi često jedu vlastite mladunce i nisu jedini

Pas kojem mašeš komadom janjetine će otići od vlasnika do druge osobe, bez obzira što je možda sit

Muški dupini grupno siluju ženke

Idealiziramo životinje jer nam ne daju feedback. Da ti pas kaže "Koji K opet bacaš šugavu lopticu, već sam ti je donio. Debilu retardirani!" ne bi mislili da su divni i krasni. Ovako te npr. jedan haski samo pogleda i legne, a ti zaključiš da mu se baš ne igra lopticom... i uzmeš gumenu patku...
Sve to znam. Znam i za slona koji je silovao ženke i ubijao ih. I opet su mi draže životinje jer ljudi imaju mozak, razum i opet rade sve to navedeno. Jedino se za psa ne bih složila (da će zbrisati zbog janetine).

Uz sve navedene primjere i daje životinje ne smatram zlima jer kod njih sve ima svoju svrhu koliko god bilo okrutno - preživljavanje, učenje mladunaca, rješavanje konkurencije, razmnožavanje. Mi možemo bolje, možemo pametnije, a ipak radimo loše. I samim time smo lošiji od životinja jer možemo biti bolji, predispozicije imamo, a nismo.

Zadnje uređivanje Scarlett_O_Hara : 06.12.2011. at 20:55.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom