Pogledaj jedan post
Old 19.10.2009., 03:18   #1
Seat Leon ili Peugeot 308

Pozdrav,

kupujem auto C-segmenta sa dosta ograničenim budžetom. U uži izbor su mi ušli Seat Leon 1.4 (85 Ks) za 102 000 kn i Peugeot 308 1.4 (95KS) za 94 000 kn (nešto bolja oprema - automatska klima itd. od rent-a-cara sa 13.000 km u 3 mjeseca). Pošto mi je prosjek brzine u Zagrebu 18 - 21 km/h jači auto mi u principu nije prijeko potreban, a na autoputu i Clio sa 60 Ks na plin vozi bez problema 130 km/h.

Od ostale konkurencije: Focus i Astra imaju Ok cijene i opremu, ali su malo već zastarjeli pošto novi modeli kucaju na vrata. Megane je isto u užem izboru (1.6 100 KS) od 100 000 kn, ali me malo odbilo njihovo financiranje preko Zabe sa 4% obrade kredita. Golf, Mazda 3 i Octavia su mi preskupi, dok Hyundai i30 i Kia Ceed jednostavno mi nisu to. Sjedi sam u njima i osjećao se nekako bez veze (ne kažem da su loši auti, dapače), samo su bezlični i sve djeluje nekako jeftino.

Kod Leona mi se sviđa 4 godine garancije, i osjećaj za upravljačem, minus je nešto lošija plastika i slabiji motor i malo skuplji od ovog Peugeota.
Kod Peugeota mi se sviđa unutrašnjost koja djeluje poprilično otmjeno, a i motor je nešto jači. Minus je upitna pouzdanost (ustvari najvažnije kod auta) pogotovo auta koji je bio rent-a-car (glanc novi Peugeot bi bio skuplji barem 15.000 kn).

Molim vas hitno mišljenja ovim automobilima jer bih ovaj tjedan kupio auto. Eventualno alternativu za ova dva modela.

p.s. Godišnje radim do 15tkm.
garbage is offline  
Odgovori s citatom