Pogledaj jedan post
Old 08.09.2011., 09:34   #1963
Quote:
MorpheusL kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, jos jedno pitanje mogu li ja sam provjeriti pritisak u posudi sa vodom i na koji nacin? Mislim da i ne mora ex. posuda, stan je 52 kvadrata i imam 4 radijatora nije velik sistem. Pada mi pritisak od prije pa tako i sada dok je u mirnom stanju. A digitalni na samom bojleru mi pokazuje 1.8 dok ovaj sto je na donjoj strani bojlera pokazuje 1.5. Jel moguce da bojler treba dopunjavat 4-5 puta za sezonu grijanja?
Ti možeš provjeriti tlak u ekspanzijskoj posudi. Posuda ima nastavak za zrak kao kod automobilske gume. Treba ti kontrolni manometar za kontrolirati tlak zraka.
Ispusti se voda u sistemu dok kazaljka ne dođe na 0 i onda se kontrolira tlak zraka koji u tvom slučaju treba biti onoliki koliko je naznačeno na posudi. Ako je manji ili ga nema onda treba provjeriti ventil zraka na posudi na propuštanje (sapunicom) i zamijeniti ga ako pušta, pa ponovo napuniti zrak na vrijednost koja je zapisana na posudi. Ako je OK, onda je posuda malog kapaciteta.
Ako ventil ne propušta, onda treba mijenjati posudu.
Nakon provjere (i eventualne dogradnje još jedne posude), treba ponovo napuniti vodu u sistem na 0,2 bara veći tlak (na hladno) od tlaka zraka u posudi.
Tlak zraka u posudi treba biti odgovarajući (prilagođen) instalaciji. Ako je etažno grijanje, onda se uglavnom ostavlja onako kako je namješten u tvornici (1,5 bar).

Nadopunjavanje ovisi o količini zraka otopljenog u vodi i onog zarobljenog u sistemu i stvaranju plinova u instalaciji zbog raznih procesa.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom