Pogledaj jedan post
Old 09.02.2017., 16:02   #30
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne slažem da postoji ikakav problem s današnjim vezama u smislu u kojem je otvorena ova tema. Zapravo kada usporedim s time kako je prije bilo čini mi se puno bolja situacija po svim parametrima.

Jer gledano čisto po brojkama čovjeku na Zemlji, u Hrvatskoj, nikad nije bilo bolje. Pogledajte statistike o razvodima za bivšu Jugoslaviju. Svako desetljeće nakon 2. svj. rata se stopa razvoda udvostručila. Iako je broj razvoda bio sveukupno manji opet se radilo o golemoj socijalnoj kataklizmi gledano iz današnjeg kuta. Ljudi su bili siromašniji, bilo je puno obiteljskog nasilja, više napuštene djece, više pobačaja,... Zapravo je danas statistički veća šansa naći nekoga za zajednički život nego prije 30 godina. Jer su prava i mogućnosti puno veća nego u prošlosti. O mogućnosti povezivanja ljudi ne treba ni govoriti.

Nostalgično gledanje na prošlost je posljedica manjka informacija. Jer tada samohrane majke nisu reklamirane po novinama niti je bilo foruma gdje bi upoznali ljude čiji su vam pogledi na brak i veze neprihvatljivi. Prestanite čitati novine i gledati televiziju pa će vam se perspektiva odmah poboljšati.

Ono što se percipira negativnim jest što nema više društvenog pritiska. Čovjek neće biti toliko stigmatiziran ako okonča brak ili napusti brigu za roditelje i djecu.
Sve tocno !
Moja majka kada je jednom pokusala da napusti moga oca se nasla ispred bajinog pistolja .
Nitko danas nema vremena da se osvrce na zivote tudje izuzev naravno obitelji u kojima se odigravaju dogadjanja .
lazan is offline