Pogledaj jedan post
Old 24.03.2017., 12:53   #1419
NJI HAO:

Quote:
Nije točno.
Kamen ne misli, niti ima bilo koju od ovih sposobnosti što si ih spomenuo.
Ima sposobnost da se otkotrlja ako ga gurnemo i to je sve. Niti zna da sam gurnuo, niti se naljutio zbog toga.
Do sada smo se slagali, a evo sad se ne slažemo. Znašli zašto? Zato jer su tvoja i moja definicija Svesti različite. Po tvojoj definiciji ti misliš da čovek ima Svest, a kamen, nema. A po mojoj definiciji ni kamen, ni čovek nemaju Svest, zato jer Svest se ne može imati, već samo biti, tj. postojati.

Pokušaću da to objasnim šire.

Za mene Svest je ono što POSTOJI i što se manifestuje. Za tebe je Eter ono što se manifestuje. Ašta je manifestacija? Manifestacija je materija, život i svemir. Iz čega se sastoje materija, život i svemir? Sastoje se iz sedam različitih fizičkih i psihičkih radnji - naprezanja (vibriranja), kretanja, opažanja kretanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja.

Koje uslove je potrebno ispuniti da bi bi se materija, život i svemir manifestovali kao sedam fizičkih i psihičkih radnji?

Potrebno je da ono što se manifestuje, tj. ono koje vrši sedam različitih fizičkih i psihičkih radnji raspolaže sa sedam različitih fizičkih i psihičkih sposobnosti. I u vreme kad koristi te svoje fizičke i psihičke sposobnosti kao fizičke i psihičke radnje, ono će da se manifestuje kao materija, život i svemir. A kad ne koristi, manifestovaće se kao kvantni vakuum, tj. prostor bez materije i materijalnih formi.

Sada dolazi na red pitanje šta je to što POSTOJI i raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i pomoću njih se manifestzuje kao materija, život i svemir?

Ti si rekao da je to "eter". A ja sam rekao da je to Svest, jer iz iskustva sebe kao ljudskog materijalnog bića, koje je takođe manifestacija tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, znamo da to što u nama kao ljudskom materijalnom biću ima sposobnost da vrši tih sedam fizičkih i psihičkih radnji, zovemo imanom "Ja", "Jastvo" ili "Svest". A imajući na umu činjenicu da u nauci postoji obilje dokaza da i neorganska mateija raspolaže sa tih sedam sposobnosti, logično je zaključiti da je materija od koje je sve napravljeno, ustvari, Svest. Tačnije, materija jenapregnuto i pokretno, tj. manifestovano stanje Svesti.

U čemu je sada problem kada je reč o razlici između kamena i čoveka ili bilo čega drugog? Jer u prirodi postoji ogroman broj različitih manifestacija Svesti ili Etera, kako god to zvali, koje se sve međusobno razlikuju.

Razlika je samo u INFORMACIJAMA, tj. ZNANJIMA, koje Svest stiče uz pomoć svojih sedam sposobnosti o svojim oblicima kretanja i rada, jer sve manifestacije Svesti od kojih se svemir sastoji, samo su različiti oblici kretanja i rada Svesti ili pak Etera.

Ista je razlika i između čoveka i kamena. Ona je samo u informaciji po kojoj Svest svojim kretanjem i radom pravi telo čoveka ili telo kamena. I čim Svest promeni informaciju ona odmah menja i svoju manifestaciju, na koji način ona Svest koja gradi telo kamena, pomoću informacije o biljci kada kao mineral pređe u telo biljke, uvek može da poprimi oblik biljke. A kad iz oblika biljke kao hrana uđe u telou jagnjeta, tada će po informaciji o jagnjetovom telu koju će da primi u telu jagnjeta, početi da se manifestuje kao jagnje. Kao što će se i u telu čoveka početi da manifestuje kao čovek, kada čovek pojede jagnje. Ili kao što će ponovo po informaciji o kamenu početi da se manifestuje kao kamen kada čovek umre i raspadne se. I tako se večioto, uz pomoć različitih informacija (znanja) pretače iz oblika u oblik i manifestuje na nebrojeno mnogo načina

I tek ako na pravi način sve ovo razumeš, tada ćeš da razumeš i to šta ona gore citiranja tvoja primedba da: "Kamen ne misli, niti ima bilo koju od ovih sposobnosti što si ih spomenuo.Ima sposobnost da se otkotrlja ako ga gurnemo i to je sve. Niti zna da sam gurnuo, niti se naljutio zbog toga." znači.

Znači upravo to što si i rekao, da kamen ne može da misli itd. Ne može zato što kamen i NE POSTOJIi. POSTOJI samo Svest koja se manifestuje kao kamen. kamen je, dakle, samo fizička i psihička radnja Svesti koja se odvija po informaciji o tome kako Svest treba da se kreće i radi da bi se manifestovala kao kamen.

Ali, analogno tome, to takođe znači da ni čovek ne može da misli, jer ni on NE POSTOJI, niti može bilo šta drugo, jer i čovek je samo manifestacija Svesti, po informaciji o tome kako i šta Svest treba da radi da bi se manifestovala kao čovek. Dakle, ne misli čovek, već ona tvar koja čoveka uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji gradi, a to je uvek i samo Svest koja samu sebe u ljudskom organizmu, uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih radnji spoznaje kao svoje JASTVO, tj. kao Svest.

Sve materijalne fome u svemiru kao fizičke i psihičke manifestacije svesti, tj. kao fizičke i psihičke radnje, što važi podjednako i za čoveka i kamen, mogu i da nastanu i nestani, ali Svest, koja uistinu POSTOJI i ima sposobnost sve fizičke i psihičke radnje da vrši i pomoću njih stiče različita znanja o različitim oblicima svog kretanja i rada, nikada ne može ni da nastane, ni nestane, već se samo večito, uz pmoć svojih različitih znanja, pretače u rauličite oblike svojih kretanja i rada. Pa tako nekad jedni i isti delovio i delići svesti, jedno vreme grade kamen, pa se iz kamena preko biljke pretoče u telo čoveka, pa grade čoveka, pa kasnije dođe vrme da se iz čoveka pretoče u kamen, pa po informaciji o kamenu ponovo počnu da se manifestguju kao kamen.

Ostale delove tvog poslednjeg posta neću da komentarišem, jer bi komentar bio isti. Uvek i samo Svest (Eter) postoji i njegovih sedam spoaobnosti pomoću kojih se manifestuje kao materija, život i svemir.

A ono što ti misliš da je Svest kad kažeš da čovek ima Svest, a kamen nema, nije Svest već Svesnost. Svest (Ster) je ono što gradi i čoveka i kamen i ona je ISTA i u kamenu i u čoveku, ali u čoveka i kamena nije NIJE ISTA SVESNOST.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom