Pogledaj jedan post
Old 19.06.2017., 01:21   #115
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
igram poker vec par mjeseci skoro svaki dan, nekad i cijeli dan (i noc)

odusevljen sam to je to, my game

puno sam mirniji i zadovoljniji, svu potrebu za borbom, natjecanjem.. tu ispucam.

treba biti ful emotivan za poker a donosit odluke bez emocija, ko u zivotu

svi se mi kockamo nonstop nesto

Poker je nevjerojatna igra u kojoj ti mozes ostvarivati edge(prednost) nad poolom, ali da bi to radio zavisno od poola u kojem igras moras igrati tehnicki dobar poker. Fine detalje igre te ne mogu uciti na ovoj temi, a nije ni free , ali uglavnom, tehnicki tocno (GTO fundaments) moras pohvatiti, a tu ima puno stvari i puno posla. Prva stvar je koju moras shvatiti da bi igrao , ti nemas ruku nego raspon ruku i protivnik nema ruku nego raspon ruku, to moras nauciti, dok to ne shvatis ne igras poker. Nakon toga mozes odrediti temeljem jednostavne matematike koliko kombinacija datog raspona ima value/bluff i temeljem toga donosis odluke, to treba uciti i usavrsavati.


Volim vidjeti novog igraca koji ljubi igru, zapamti mi pokerasi trazimo savrseni balans, to je poker, potraga za balansiranim rasponom. .Gl . Ovo me vrati u ljeto 2007 kad sam ja poceo igrati ovu predivnu igru, kao 16 godisnjak, otvorio tajno racun na mamu na Party pokeru i ukrao joj 200 eura, lol. Igrao sam cijele dane i noci, nisam mogao stati. A bogami ni danas mi nisu strani 24h plus sessioni. Jer sam ovisnik o igri, ali uspjesan sva sreca.

To se ljudima neda opisati, to je bila ljubav na pravi pogled, nikakva skola, mogao sam citati knjige o pokeru, poceo sam uciti matematiku jer sam zelio shvatiti kako funkcionira igra, dane i noci sam provodio uz poker. A danas kad me netko istapira, s istim elanom pregledavam ruke, ucim sto sam krivo napravio, zapisujem, racunam, jesam li negdje ne optimalno odigrao. To je gust, ako vatra to ne osjecas, onda nemoj ni ulaziti u to, neces dobro proci. Ja kad imam dan minusa ne osjecam tugu i depresiju ,nego novi izazov, moram vidjeti kako me netko dobio, sto radi a ja se nisam adaptirao, zasto je njegova strategija superiornia, ili je samo varianca uzrok problema. Tak da sam uvijek sretan, to ti je put Vatra, nema tuge, samo izazovi. Btw ovaj mjesec mi je najgori u godini,ali osjecam se super, s obitelji, curom i rodbinom, na meni se to ne vidi, to je put.

Kad sam se raspisao, upozorit cu te, poker ce ti nanjeti bol ako to pravilno ne shvatis i igras izvan svojih financijskih mogucnosti. Nisam ni ja ovakav bio, kao danas, swingovi u raspolozenju su bili ogromni, od ono sretan da cu osvojiti svijet, do toga da me prijatelji moraju izvesti iz kreveta jer 2 dana lezim u boksericama i ne zelim nigdje. Mentalno mi je pomogao jedan dokumentarac i mental coaching, ali nakon dosta vremena sam shvatio da ti swingovi u rasplozenju unistavaju zivot, trebalo mi je 4 godine da to ispravim, borba je to, poker je tezak, ak ga volis jako mozes uspiti, ali ces gro raditi. To je zadnje od mene danas . GL.

Zadnje uređivanje edwood : 19.06.2017. at 02:17.
edwood is offline  
Odgovori s citatom