Pogledaj jedan post
Old 04.07.2017., 06:38   #89
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je tako lijepo čuti, slično je s mojom tetom i tetkom, nikad povišen glas, kriva riječ, krivi pogleda, a djece i 25 godina braka. Poštuju se i vole kao prvog dana, a rade sve zajedno od kućanskih poslova do fizičkih.
Da se vratim na temu, jednom prilikom je rekao kada bi me vidio s drugim da bi odrobijao i mene i njega, da sam njegova i ničija, a onda drugi put kaže neću ja svoj život uništit zbog tebe ....
Ne može prestati piti tek tako - manipuliše sa tobom!
Sada bez zezanja - šta ti realno voliš kod njega? Prijeti ti već dugo, fizički te zlostavlja, govori ti gluposti poput one da će da te ostavi ako ne bi mogla imati djece. Da kap alkohola nije popio u životu - koji će ti klinac takva osoba?
Vrati mu se i vidjećemo te najkasnije za par godina u crnoj hronici - postani svjesna toga! Ne - to ne pričaju dečki curama iz silne ljubavi. To pričaju nasilnici.
Bilo bi idealno da ga skroz blokiraš i još bolje da odeš iz grada. Što dalje... Ovdje ti niko nije napisao da ostaneš sa njim - niko. Jer smo svi svjesni da se vaša priča ne završava idilom. Ostani sa njim i postaćeš crna statistika.
Pričaj sa svojom porodicom pod hitno. I bilo bi dobro sa nekim stručnim - ne znam da li ima udruženje anonimnih alkoholičara kod tebe (oni rade i sa porodicom alkoholičara - tj.objasniće ti obrasce ponašanja ) , mada ti ne bi ništa pogriješila i da pričaš sa nekim ko radi sa ženama koje su žrtve porodičnog nasilja (da - ti si već sada žrtva ) . Nestalo ti je samopostovanje, nemaš nikakve granice prema njemu...to je toksična, ovisnička veza iz koje ti ne znaš van (i dalje komuniciras sa njim, pokušavaš ga "preobratiti," , braniš se kako nemaš drugog...eto - samo on da ne pije dva dana odmah ti spadaju svi oklopi i sve je divno i krasno - do slijedećeg puta kada ćeš dobiti svoju porciju pljuski i uvreda, a kada dobiješ djecu - tek onda ćeš vidjeti žurku)
Moj muž pije, a nije nasilan, pa opet je to užas od života. Psihički uništava.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom