Pogledaj jedan post
Old 16.11.2017., 17:42   #3111
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dosta su izgubili.
Pitanje je sada koliko se može računati Sinjar (stanovništvo tamo nikada nije voljelo Barzanija, a zapad džepa još uvijek kontroliraju sirijski Kurdi). Koliko vidim, najznačajnija povlačenja su oko Mosula i u ovom džepu zapadno od Kirkkuka.
PUK je izgubio Kirkkuk (a oni su "Iranu dragi Kurdi"), što mi je malo čudno, kao i Tuz Khormato i Jalawu.
Čudim se što su njima to sve uzeli, mislim možda im i vrate jednog dana, tko će ih znati.
Inače, karta možda i ima još grešaka, baš gledam;
https://upload.wikimedia.org/wikiped...surgencies.png
I na samom twitter threadu je prijavljeno par mogućih grešaka, ništa to nije baš precizno.
Quote:
Misliš da je moguć unutarnjokurdski (PUK-KDP rat) uz pomoć Iračke (a i Iranske vojske) ukoliko im ovi obećaju veći Kurdistan (i još ponešto)?
Hm....sumnjam. Mislim da su PUk i KDP dovoljno međusobno krvarili prije 20 godina, a sada je KDP slabijim, ako PUK dobije pomoć. Eventualno PUK moće pokušati neki udar, ali koliko vidim to moće bitti smoa usmjereno na rušenje klana Barzani i stavljanje nekog "poslušnijeg", a ne vidim kako bi mogli sve uzeti.

Inače vijesti da se 5.000 PUKovaca pod oružjem spustilo sa planine Qandil i ide prema Kirkuku koji drže iračke snage..nemam pojma šta da mislim o tome.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom