Pogledaj jedan post
Old 28.11.2010., 23:16   #393
evo i nas

Bok društvance,

pročitala sam sve postove i definitivno ćemo probati nešto od toga. Pred 2 godine smo imali veliki rat sa gljivicama u ormaru. Ormar je tako napravljen da zatvara kut sobe sa vratima. Police leze na golim zidovima od kojih je jedan vanjski. Pogodite sto se desilo, pljesan nam je uništila sva suprugova odjela, koma. Toga je bilo od vrha do dna i u širinu sa svake strane po metar. Prvo sam bila dobro sve zidove našpricala, ocistila i kad su se osušili premazala sa 3 sloja boje koju smo kupili, piše na kutiji "termo boja". Talijanska firma je proizvodi.
Ormar nam je već 2 godine suh i bez gljivica.
Istu stvar sam zamolila majstora ovog ljeta, posto opet čekamo bebu, da mi napravi u našoj sobi. Nisam ga pratila jer sam imala povjerenja ali kad je zavrsio sam doznala da nije našpricao gljivice nego ih je samo izbrusio. Također nije koristio moju boju koju sam imala od prije nego običnu svoju. Rezultat... puna mi je soba gljivica već sad, nakon mjesec dana sto kiša lije.

E sad sam luda i moram opet proći te kutove sama.

Samo jedan mali savjer, trebate gljivice stvarno dobro očistiti. To je najbitnije. Kad farbate zid bojom protiv vlage premazite obavezno površinu koja je do 20 cm šira od zadnje točke gdje su vam se gljivice pojavile.

Jedno pitanje, osim prozračivanja da li mislite da je pametno tu prostoriju konstantno grijati? Sada smo počeli mada nam ne paše spavati u grijanoj sobi.

Posto kiša lije iz dana u dan da li može netko dati savjet koliko treba čekati tj proči lijepih dana da se krene u saniranje ili nije bitno pošto se prostorije griju?

ljudi pomagajte,

pozdrav
odin_cro is offline  
Odgovori s citatom