Pogledaj jedan post
Old 06.01.2009., 12:09   #2
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć ili savjet

Da li si itko daje injekcije bilo koje vrste? Samodavanje injekcija

Naime, ja se bodem svako jutro 0.6 Heparinom ispod kože u masno tkivo pod kutem od 45 stupnjeva.

Naime, primjećujem da me koža svrbi, kada si dam injekciju u nogu ili ruku nabrekne u kvrgu to mjesto uboda i u radijusu od 5 cm sve oko njega, te ponekad pogodim neku kapilaru pa sve i poplavi..

Koža mi je tamnija i deblja pa mi se po koži ne vide vene pa zaista naslijepo bodem.

Moje pitanje:

- da li se netko također bode (bilo heparinom, inzulinom, bilo kakvim neurobionom...ikakvom terapijom)
- ako se ne bode ili bode da li možda zna da li se ista mjesta mogu mazati ledom zbog smanjivanja otoka, masnica, svraba iritacije bilo koje vrste...

Hvala unaprijed
Nakon heparinskih injekcija mjesto uboda ne smiješ trljati, pritiskati, mazati ni u ludilu. Dakle, ubrizgaš injekciju, izvučeš iglu i to je sve. Ništa dirati!

Pokušaj uhvatiti palcem i kažiprstom lijeve ruke masno tkivo sa noge/ruke pa onda u taj dio vrlo polako ubrizgati heparin. Što sporije ubrizgavaš, manje boli. Kad se daje u trbuh, tako se uzima masno tkivo i ubrizgava.

Ja si ne dajem sama injekcije ali su mi heparin često davali, pa znam kako to ide i koji su fazoni. Čak su jednu stažistkinju obučavali na meni pa sam vidjela korak po korak kako se to radi.

Valjda će ti se javiti neka od trudnica koje isto svakodnevno bodu noge i ruke. Možda je neko razradio savršen sistem.
ditta is offline  
Odgovori s citatom