Pogledaj jedan post
Old 24.02.2015., 13:06   #9
Naša je sad treći razred i tek je sad počela ići sama doma, pred tjedan-dva je išla prvi put i jučer drugi put. Jutros je prvi put otišla sama i u školu
Još mi nije baš svejedno, preznojim se od straha ali nazove svaki put prije nego krene pa znam koliko joj otprilike treba da dođe i pratim s prozora
Sad sam ja doma jer sam u 35.tjednu pa od ovog ponedjeljka ne idem na posao, no trebala bi mirovati a živimo na trećem katu pa mi je teško silaziti nekoliko puta dnevno, a i računamo da je nekako i vrijeme da počne samostalno. Sad joj je prava prilika da se navikne dok sam ja doma i neće biti sama kad dođe doma.

Inače smo je mi vodili u školu i iz škole, jedan ujutro a drugi popodne. Oboje radimo od 9-5 ali obično je jedan od nas dolazio ranije na posao radi toga i odlazio oko 4 i 15 da je stignemo pokupiti oko 20 do 5, cca.

E sad ne znam, nekima je treći razred rano, nekima je kasno (da dijete ide samo doma, jel), mi smo tako odlučili iz dva razloga:
Cesta. Živimo u centru Zagreba i škola joj je fakat blizu, na 3 minute hoda (doslovno pređe preko dva raskrižja i u ulici škole je) ali ljudi voze ko nenormalni ovdje. Znaju da je u blizini škola, vide djecu, piše im ŠKOLA na cesti, ima pješački i semafori i sve ali fakat su ljudi stoka. Voze ko divljaci, idu preko crvenog, ne gledaju tko je na pješačkom, parkiraju se posvud po nogostupu pa moraš prelaziti na cestu da prođeš, stane si nasred pješačkog i gleducka okolo i tako... Takva necivilizacija usred metropole da to nije normalno, užasno me ljute. Ona je jako oprezna ali svejedno smo se dosad previše bojali pustiti je samu.

Drugi razlog je ovo što je Summer spomenula- da ne bude sama doma. Ne bi ona zapalila stan, odgovorna je i pametna, ali ne voli biti sama i nije imala nikakve želje ići ranije iz boravka kad je znala da nikog neće biti doma do 5. Sad kad sam ja tu, veselo se spakuje poslije ručka u školi i ide

Prvi put kad je išla sam premrla od straha, trebalo joj je 20 minuta za put od 3 minute. Dok je nisam vidjela, jelte. Kad je ušla u ulicu... Gledam je s prozora i crkavam od smijeha, svaki auto putem pipne, svaki zid, gleda šta ima na podu, pipka grmlje... vuče se ko prebijena... Ukebala sam je čim je došla i objasnila da ne može to tako Drugi put je došla fakat brzo.

Evo je baš me zvala da dolazi, idem virkat na prozor
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom