Tema: Kreatinin
Pogledaj jedan post
Old 18.04.2007., 09:32   #7
Koja sam ja koza!

Ispričavam se; kreatinin je bio u granicama normale, kao i ureja. Ono što je bilo pretjerano visoko bio je

kreatin kinaza - 6213 U/L (a mora biti manji od 153)

Kreatin kinaza u serumu (CK)
ODSJEK:
Odsjek za hitnu laboratorijsku dijagnostiku
Odsjek za opću medicinsku biokemiju
OPIS ANALIZE:
CK je enzim koji se nalazi u visokoj koncentraciji u srčanom mišiću, skeletnim mišićima i u
mnogo manjoj količini u mozgu. Dijagnostički je važan pokazatelj infarkta miokarda i mišićnih
bolesti, naročito distrofije. Kod infarkta miokarda povišene aktivnosti CK nastupaju nakon 3
sata, a dostižu najviše vrijednosti 36 sati nakon početka infarkta (10 - 25 puta veće vrijednosti
od gornje granice referentnog raspona), a vraćaju se na normalu nakon 4 dana. Produženo
povećanje aktivnosti pokazatelj je loše prognoze. Otpuštanje CK u serum razmjerno je
veličini infarkta, a 80% enzima oslobođeno je do trenutka kada vrijednosti u serumu dostižu
najvišu razinu. Kod progresivne mišićne distrofije aktivnosti CK dostignu 50 puta više od
gornje granice normale.
REFERENTNE VRIJEDNOSTI:
Žene (>18 god)
do 175 U/L 37°C
Muškarci (>18 god)
do 205 U/L 37°C


Dakle, bio mi je 40 puta veći od normale. EKG su mi radili i prvi i drugi dan, bio je OK.

Nisam imala nikakav problem sa srcem, no jesam osjećala relativno normalni muskulfiber.

No, da si ovako lansiram kreatin kinazu, nije mi jasno.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom