Pogledaj jedan post
Old 05.07.2013., 11:26   #9
Pa da i ja reagiram: nisam nigdje rekla da sam očekivala da će mi netko reći da program djeluje ako ga se ne držiš.
Ali istina je, da ako napišeš da ti ne uspijeva i da ne možeš i da naprosto (privremeno ili trajno) odustaješ od nekog segmenta - tamo nemaš što raditi. Been there, done that i tamo više ne zalazim, a javilo mi se i drugih ljudi na pp da iz istog razloga više tamo ne pišu.

Tamo su jedino i isključivo ljudi koji su 100% na programu i iskreno, meni djeluje poput sekte. 100% ili NIŠTA.

E pa, život nije crno bijel i 99% nije "ništa", 90% nije "ništa" - za njih tamo je, i ja ne želim da ovo postane 100% ili ništa tema, jer je to najlakši način da 99% ljudi odustane.

Ja sam prije dosta godina, pridržavajući se određene dijete, završila u poremećaju prehrane i psihički me to dotuklo... tako da jako dobro znam zašto nisam sad spremna na radikalne promjene, ne želim od jedne dijagnoze upasti u drugu.

Ako nekom kažeš, gle, ili se od sutra do kraja života ovog pridržavaj ili ćeš završit u invalidskim - ja mislim da ćeš time rastjerati sve one koji nisu spremni za tako radikalnu promjenu, ili time podržavamo da ljudi završe u nekoj vrsti opsjednutosti i paničarenju, kao tamo na forumu gdje je cura SLUČAJNO popila kavu s mlijekom i očajavala da je sad sve propalo?!

Zato je ova tema namijenjena biti friendly i onima koji pokušavaju i onima koji posrću i onima koji odustaju pa se vraćaju, ali bez osuđivanja i zastrašivanja.

Znači, pričamo o hrani. Ne plašimo ljude da će loše završiti ako ne jedu 100% tako. Svatko donosi svoje odluke i ima svoj mozak i zna guglati. Linkove sam stavila. Ovo nije kopija OMS stranica ni foruma, samo jedna mala tema sa savjetima i iskustvima oko ove dvije dijete. O cijelom programu i njegovoj uspješnosti možemo i na matičnoj temi.

Pišimo, dakle, o hrani i pustimo jedni druge da odaberemo svoj put, bez uvjeravanja da je netko u pravu, a drugi u krivu.

Zadnje uređivanje femmelatin : 05.07.2013. at 11:37.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom